0

Wacom Cintiq. Tablet z 13-calowym interaktywnym ekranem piórkowym za 899 euro

Cintiq 13HDFirma Wacom wprowadza do sprzedaży nowy tablet Wacom Cintiq. Nie jest to zwykły tablet, bo jest wyposażony w 13-calowy interaktywny ekran piórkowy. Urządzenie nie jest tanie i kosztuje 899 euro.

Wacom rozszerza dziś swoją linię Cintiq o dodatkowe interaktywne ekrany piórkowe Cintiq 13HD. Będący odpowiedzią na potrzeby kreatywnych profesjonalistów pracujących w takich dziedzinach jak design, sztuka czy edycja obrazu, 13-calowy (33,8 cm) ekran o jakości HD łączy w sobie smukłą i zwartą konstrukcję, prostą konfigurację, regulowaną podstawkę i ulepszone pióro, aby ułatwić tworzenie bezpośrednio na ekranie. Łatwy do zintegrowania z dowolnym środowiskiem, Cintiq 13HD jest idealnym narzędziem wspierającym kreatywność i zwiększającym wydajność, oferując naturalne i intensywne doświadczenie.

Zobacz także: Fotograficzne drukarki Epson z tabletem Wacom

Podstawowymi cechami ekranu Cintiq 13HD są niewielki rozmiar, smukły design i łatwa konfiguracja z komputerami Mac i PC. Dla pełnej wygody, podstawka urządzenia jest zoptymalizowana i można ją do wykorzystywać w czterech ustawieniach – płaskim, 22°, 35°, 50° lub po prostu ją zdjąć.

Cintiq 13HD

Cintiq 13HD wyróżnia się ekranem – wyświetla 16,7 mln kolorów, aby zapewnić jakość żywych kolorów. Ponadto, ekran HD LED oferuje szeroki kąt widzenia 178° i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, co jest szczególnie korzystne przy pracy nad skomplikowanymi grafikami.

Jak w przypadku wszystkich interaktywnych ekranów piórkowych firmy Wacom, Cintiq 13HD umożliwia użytkownikom tworzenie bezpośrednio na ekranie w prostym.

Zobacz również: Wacom DTU-1031. Tablet przeznaczony do podpisów cyfrowych

Bezprzewodowy Pro Pen to zaawansowane pióro działające bez baterii, które zapewnia komfort, precyzję i kontrolę. Ergonomicznie zaprojektowane pióro Pro Pen z 2048 poziomami czułości nacisku i pochylenia, jest idealne do precyzyjnych prac. Cintiq 13HD jest wyposażony w etui do bezpiecznego przechowywania pióra Pro Pen.

Aby jeszcze bardziej usprawnić pracę i produktywność, często używane skróty są dostępne w zasięgu ręki użytkownika, dzięki czterem konfigurowalnym i klawiszom ExpressKeys i oraz kółku Rocker Ring, do których można przypisać określone aplikacje. Korzystając z tych skrótów możemy zaoszczędzić cenny czas, minimalizując zależność od klawiatury.

Ceny i dostępność

Nowy Cintiq 13HD będzie dostępny w cenie 899,90 euro brutto od kwietnia 2013 r., w sklepie internetowym firmy Wacom i u dystrybutorów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz