0

Z Windowsa RT do Windowsa Blue? Jakie są plany Microsoftu?

Windows BlueKrążące ostatnio po sieci pogłoski, pochodzące bezpośrednio z łańcucha dostaw giganta software’owego, jasno wskazują, że Microsoft zrezygnuje z marki Windows RT i zastąpi ją całkowicie nowym wydaniem swojego systemu. Mowa tutaj o Windows Blue, który debiutować powinien jeszcze tego lata.

Nowa generacja OS-a ma zostać zaprezentowana już w czasie Microsoft Build Developer Conference 2013, która odbędzie się pomiędzy 26-28 czerwca w San Francisco. Dlaczego jednak RT zastąpiony musi zostać nową platformą?

Partnerzy Microsoftu włożyli bowiem ogromne pieniądze w promocję systemu, przez co duża grupa użytkowników rzeczywiście uwierzyła, że urządzenia działające pod tym OS-em posiadają większą wydajność i idą w parze z możliwościami gadżetów wyposażonych w Windowsa 8.

Ostatecznie okazało się jednak, że Windows RT trafił na niedorobione urządzenia, bez możliwości uruchomienia standardowych aplikacji Windowsa x86, lagując oraz działając bardzo powoli. Dodając do tego całkowicie bezużyteczny tryb desktopowy oraz interfejs Offica 2013 przystosowany do klawiatury i myszki zamiast funkcji dotykowych, otrzymujemy słaby i niewydajny system operacyjny.

Windows Blue ma natomiast ocieplić wizerunek Windy RT i przedstawić ją od całkowicie innej strony.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel