0

Microsoft zmienia minimalne wymagania dla tabletów z Windowsem 8 – celuje w urządzenia 7-calowe?

Surface 7Kiedy informacja o targach Build 2013 podobnie jak ich data została potwierdzona, w sieci rozpoczęły się spekulacje na temat nowych propozycji od Microsoftu. Użytkownicy spodziewają się nie tylko prezentacji Windowsa Blue, ale również siedmiocalowego tabletu Surface. Jak się okazuje, pogłoski na temat pomniejszego, flagowego urządzenia od Microsoftu zaczynają nabierać coraz dokładniejszych kształtów.

Gigant software’owy wprowadził drobne zmiany do minimalnych wymagań sprzętowych, pozwalających na płynne uruchomienie Windowsa 8 w przypadku tabletów. Dzięki tym zmianom, środowisko systemu zaadaptowane zostać może do urządzeń o rozdzielczości od 1024×768 pikseli.

Sam OS oczywiście posiadał wcześniej wsparcie dla takiej rozdzielczości, jednak wymagania sprzętowe narzucone przez Microsoft sprawiały, że producenci zmuszeni byli do tworzenia tabletów z większym zagęszczeniem pikseli.

Microsoft nie komentuje jak na razie całej sprawy. Jedyne co udało nam się dowiedzieć to, że partnerzy i firmy współpracujące testują wiele designów dla zapewnienia użytkownikom wyższej różnorodności. Jesteście gotowi na pomniejszonego Surface’a? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel