0

ASUS: 17$ dla każdego posiadacza Transformera Prime w USA i darmowa nawigacja

Asus Eee Pad Transformer Prime TF201Czy ASUS postanowił zrobić spóźniony prezent Wielkanocny swoim amerykańskim klientom? Nic bardziej mylnego! Azjatycka firma nie rozdaje pieniędzy i licencji na oprogramowanie nawigacji satelitarnej z dobrej woli, a z powodu sprawy sądowej, która toczy się już od ponad roku.

Wszystko zaczęło się od skarg użytkowników, którzy nie byli zadowoleni z jakości działania GPS-a i ciągłych problemów, które wywoływał, nie pozwalając na komfortowe korzystanie z tabletu. Na oficjalnym fanpejdżu producenta pojawiła się właśnie informacja, ze zgodził się na zrekompensowanie tego wszystkim posiadaczom Transformera Prime na rynku amerykańskim, wypłacając im między innymi po 17$.

Oprócz tego, każdy kto zakupił tablet na obszarze Stanów Zjednoczonych otrzyma także darmowego klienta nawigacji satelitarnej. Z tego co udało mi się dowiedzieć, ASUS już wcześniej próbował załagodzić problem, rozdając niezadowolonym klientom vouchery na zakupy w sklepach mobilnych lub dając dostęp do darmowych wersji płatnych aplikacji. Jak się jednak okazało, dla niektórych było to za mało, przez co azjatycki producent poniesie obecnie koszty w wysokości co najmniej kilkuset tysięcy dolarów!

Szczerze, kiedy testowałem Transformera Prime TF201 to nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem GPS-a. Okazuje się bowiem, że ASUS bardzo szybko dowiedział się o drobnej usterce i zanim wypuścił tablet na rynek europejski zdążył ją usunąć 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel