0

Toshiba Bookplace Mono – 6-calowy czytnik ebooków

Toshiba Bookplace MonoNie dość, że nigdy nie byłem dużym fanem tabletów od Toshiby, to tym bardziej nie miałem pojęcia, że firma zajmuje się produkcją czytników elektronicznych książek. Żadnej nowinki nie należy jednak skreślać już na samym starcie, dlatego postanowiłem trochę bliżej przyjrzeć się kolejnej propozycji od azjatyckiego wytwórcy.

E-reader, o którym mowa to Bookplace Mono, sześciocalowe urządzenie działające w oparciu o technologię E-Ink HD, wyposażone w dotykowy ekran oraz 4GB pamięci wewnętrznej, co według mnie jest wystarczającą pojemnością w przypadku czytników 🙂

Bookplace Mono wspiera dodatkowo rozdzielczość do 1024×758 pikseli, posiada slot na karty microSD oraz wbudowany modem WiFi. Jeżeli chodzi o pojemność baterii, to producent zapewnia, że naładowany do pełna akumulator wystarczy na co najmniej 8 tysięcy wczytań nowych stron.

Wsparcie dla najpopularniejszych formatów ebooków (w tym Epub oraz XMDF), możliwość pobrania książek ze zbiorów Bookplace prowadzonych przez Toshibę oraz technologia text-to-speech pod nazwą Speech Synthesis opracowana przez azjatyckiego producenta, jest z pewnością ciekawym uzupełnieniem całości.

Czytnik wyceniony został na 145$ i na rynku powinien pojawić się w okolicach 16 kwietnia. Cały czas jednak niewiadomo, czy oficjalna sprzedaż będzie prowadzona na terenie Starego Kontynentu… Jeżeli nie, zawsze można skorzystać z eBaya 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel