0

Sony pracuje nad nową Xperią z procesorem Snapdragon 800!

Sony Xperia Tablet ZJeżeli wierzyć internetowym pogłoskom, a zazwyczaj traktuję je dosyć optymistycznie, to Sony pracuje nad następcą Xperii Tablet Z, który zaoferuje między innymi high-endowy procesor Snapdragon 800!

CPU po raz pierwszy zaprezentowano w czasie targów MWC 2013 na pokładzie urządzenia od ZTE – niestety, wersja finalna trafiła na rynek z całkowicie innym układem niż prototyp. W momencie, kiedy Snapdragon 600 śmiga już pięknie na kilku urządzeniach mobilnych, to do premiery wersji 800 pozostało jeszcze dobre kilka miesięcy.

Jak najbardziej cieszy więc informacja, że kolejny producent zdecydował się sięgnąć po ten posiadający potężne możliwości, czterordzeniowy procesor, połączony z GPU Adreno 330 oraz gwarantujący 2,3GHz częstotliwości taktowania.

Wszystko wskazuje na to, że tablet powinien trafić na rynek w okolicach ostatniego kwartału bieżącego roku i jeżeli jego przedsmak zostanie zaprezentowany podczas IFA 2013, to na pewno zrobi ogromną furorę!

Niestety, co do pozostałych specyfikacji nowej Xperii cały czas nie mamy żadnych dokładniejszych informacji, oprócz obecności 10-calowego wyświetlacza. Pozostają więc jedynie spekulacje. Osobiście spodziewałbym się 2GB pamięci RAM, około 32GB pamięci wbudowanej oraz najnowszego Androida (może nawet i Key Lime Pie?).

Posiadacie jakieś własne typy? 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel