0

Najpopularniejszym tabletem z Androidem na rynku jest…?

Nexus 7Jaki tablet działający na platformie Android cieszy się według was największą popularnością? Według statystyk, na świecie obecnie znajduje się 75 milionów urządzeń wyposażonych właśnie w ten system. Który z nich najczęściej występuje na rynku i do którego użytkownicy mają największe zaufanie? Czy jest to Nexus 7? Jak się okazuje… nic bardziej mylnego!

Według danych opublikowanych przez Animocę, wydawcę aplikacji mobilnych między innymi na tablety, najpopularniejszym na rynku jest Samsung Galaxy Tab 2, obsługujący zapotrzebowanie prawie 12% całego rynku Androidiowych tabletów! Drugie miejsce również należy do urządzenia azjatyckiego producenta, a mianowicie do Samsunga Galaxy Tab 2 10.1.

Kolejne dwie pozycje zajmują pierwsza oraz odświeżona wersja Amazon Kindle Fire, pozycja piąta należy do Samsunga Galaxy Tab, a dopiero na miejscu szóstym, plasuje się Nexus 7, z wynikiem 3,8%.

Oczywiście dane te mogą być w pewien sposób zaburzone, próbka na której wykonano pomiary wyniosła jednak prawie 980 tysięcy użytkowników. Poziom popularności mierzono według ilości odsłon sklepu Google Play.

A jaki jest Wasz osobisty ranking najpopularniejszych tabletów z Andkiem? 😉    

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel