1

Goclever ORION 101. Czterordzeniowy tablet z IPS za 899 zł. Co jeszcze dostaniemy?

GOCLEVER ORION101Goclever wprowadza do sprzedaży swój pierwszy czterordzeniowy tablet z ekranem 10 calowym wykonanym w technologii IPS. Ponadto możemy skorzystać z Androida 4.1 oraz… klawiatury w układzie QWERTY. Wszystko za 899 zł. Opłaca się?

Urządzenie GOCLEVER przykuwa uwagę klawiaturą, która podczas transportowania tabletu pełni dodatkowo funkcję osłony ekranu (bez obawy możemy go wrzucić do torby, plecaka czy walizki). Klawiatura wyposażona jest w moduł Bluetooth 2.0+EDR, dzięki czemu użytkownik ma pełną dowolność w zakresie korzystania z niej – może np. osadzić tablet w klawiaturze (tworząc w ten sposób klasycznego notebooka) lub umieścić oba urządzenia w pewnej odległości od siebie. Ma ona wbudowaną baterię, ładowaną za pośrednictwem portu microUSB.

Zobacz także: Kolejny tablet dla gamerów? Tekniser Tek 807D wyglądający jak PSP

GOCLEVER ORION 101 pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1 – jego nabywca ma oczywiście pełen dostęp do zasobów sklepu z aplikacjami. Tablet oferuje wsparcie formatów AUDIO/VIDEO/PHOTO/eBOOK. W II kwartale tego roku producent przewidział aktualizację systemu operacyjnego do kolejnej wersji Androida – 4.2., dzięki któremu użytkownik otrzyma możliwość prowadzania kilku kont w jednym urządzeniu czy interesującą funkcję MIRACAST (umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie obrazu z tabletu do ekranów zewnętrznych).

GOCLEVER ORION101

„Sercem” urządzenia jest czterordzeniowy procesor Allwinner A31 1GHz (Cortex A7 QuadCore), gwarantujący dobre renderowanie stron WWW, komfortową pracę w wielu aplikacjach jednocześnie i płynną obsługę wielozadaniowości. Za przetwarzanie grafiki odpowiada układ PowerVR SGX544MP2 (8-rdzeniowy), zapewniający konsolową jakość gier cechujących się wymagającą grafiką i interaktywną rozgrywką. Układ ten jest wspomagany przez 2GB pamięci operacyjnej RAM, a swoje dane użytkownik może zapisywać we wbudowanej pamięci flash o pojemności 16GB lub na wymiennych kartach microSD (max. 32GB). Dodajmy, że zastosowany w urządzeniu ekran wykonano w technologii IPS, gwarantującej doskonały obraz i szerokie kąty widzenia.

Zobacz także: Ferguson Regent 10. Mocny tablet do tysiąca złotych. Cała specyfikacja

Specyfikację uzupełniają m.in. bateria o pojemności 6200mAh (wystarczająca na ok. 6h pracy), dwa aparaty fotograficzne/kamery (przednia 0,3Mpix, tylna 2Mpix), złącza microUSB OTG, dzięki któremu podłączymy urządzenia peryferyjne czy modem 3G oraz port miniHDMI, głośniki, mikrofon oraz wyjście słuchawkowe. Producent nie mógł zapomnieć również o module Wi-Fi b/g/n. Warto dodać, że razem z tabletem i klawiaturą (w standardzie) klient otrzymuje także ładowarkę sieciową, kabel USB, kabel USB OTG i słuchawki (opcja). ORION 101 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej oraz grafitowej. Wymiary tabletu ORION 101 to 267 x 176 x 10 mm (po dołączeniu klawiatury: 270 x 179 x 16 mm), zaś waga – 600 g (po dołączeniu klawiatury wyniesie ona 876 g).

GOCLEVER ORION101

Sugerowaną cenę pierwszego urządzenia z serii ORION ustalono na 899 zł brutto i podobnie jak w przypadku każdego innego modelu tabletu, w standardzie pozostaje 2-letnia gwarancja producenta, w tym 12 miesięcy w wygodnym systemie door-to-door.

I co sądzicie o tym sprzęcie? Mnie bardzo ciekawy, ponieważ specyfikacja jest mocna, do tego jest wygodna (?) klawiatura, a to wszystko za mniej niż 1000 zł. Dlatego tym bardziej mnie interesuje…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz