0

Tablety z Windowsem od 200$? Możliwe dzięki CPU Intel Bay Trail

Paul OtelliniChociaż Microsoft przyzwyczaił nas do tego, że produkowane przez niego tabletu z Windowsem 8 są dosyć drogie, to prezes przedsiębiorstwa, Paul Otellini zapowiedział, że w najbliższej przyszłości na rynek trafią najprawdopodobniej urządzenia w przystępniejszych wersjach cenowych.

Wszystko za sprawą nowej generacji procesora Atom, a mianowicie czterordzeniowego układu Intel Bay Trail. Nowy chip ma posiadać nie tylko podwójnie wyższą moc obliczeniową niż jego poprzednik, ale również zapewnić tak niski poziom poboru energii, że standardowa bateria tabletu wytrzyma około 24 godzin, co jest z pewnością imponujące!

Patrząc na to, że średnie ceny urządzeń mobilnych od Microsoftu wahają się w okolicach 400$, a znajdziemy również takie, które dostaniemy dopiero za 1000$, to zejście do obiecanej granicy 200 zielonych, na pewno pozwoliłoby przyciągnąć nowych klientów, szczególnie, że Bay Trail może okazać się wyjątkowym procesorem.

Kiedy pierwsze urządzenia z nowym CPU pojawią się na rynku? Jeżeli wszystko pójdzie po myśli Microsoftu, to jeszcze w trzecim kwartale tego roku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel