3

Klawiatura Swype na reszcie pojawiła się w Google Play!

SwypeChociaż klawiatura Swype wśród ogromnej ilości użytkowników cieszy się ogromną popularnością i uznawana jest za jedną z najbardziej intuicyjnych dla urządzeń z dotykowymi ekranami, to użytkownicy Androida mogli mieć spory problem, aby takową zainstalować w swoich smartfonach i tabletach. Odpowiednia aplikacja nie była bowiem dostępna w Google Play – sytuacja ta ulega jednak zmianie w tym tygodniu!

Swype to najprawdopodobniej jedna z pierwszych klawiatur dla Androida, pozwalająca na wprowadzanie słów nie tylko za pomocą kliknięć w ekran, ale również dzięki przesuwaniu palcem od jednej literki do kolejnej. To niezwykle wygodne rozwiązanie przejmowali tacy twórcy jak HTC, a podobną technikę wprowadzili do swojego OS-a również developerzy Androida.

Osoby stojące za projektem Swype nie miały jednak przez dłuższy czas zamiaru udostępniać go w oficjalnym sklepie Androida. Zamiast tego, wolały dogadywać się z poszczególnymi producentami i to im sprzedawać licencje na wykorzystanie swojej oryginalnej klawiatury w poszczególnych urządzeniach.

W końcu jednak przeciętny użytkownik, będzie miał możliwość pobrania Swype ze Google Play. To, że aplikacja jest płatna wcale mnie nie dziwi – na całe szczęście, cena wynosi obecnie zaledwie 3 złote. Osobiście, spieszyłbym się z zakupem, gdyż w przeciągu najbliższych tygodni cena może zacząć znacznie windować w górę!

Nie do końca wiadomo co wpłynęło na nagłą zmianę decyzji twórców Swype i chęć wypuszczenia swojego oprogramowania do oficjalnego sklepu Google.  Najważniejsze jest jednak to, że w końcu otrzymaliśmy możliwość korzystania z tej przydatnej appki na każdym urządzeniu z Androidem.

Jeżeli chcesz zakupić Swipe, jego stronę w Google Play Store znajdziesz TUTAJ.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel