0

Rynek tabletowy bije kolejne rekordy – Apple cały czas na prowadzeniu

TabletyPierwszy kwartał 2013 roku już za nami, przyszedł więc czas na podsumowanie sytuacji z rynku tabletowego w minionych trzech miesiącach. Jak się okazuje, Q1 był kwartałem rekordowym pod wieloma względami, pokazując wyraźnie jak dynamicznie rozwija się rynek tabletów na całym świecie.

Totalna liczba urządzeń mobilnych dostarczonych do sklepów i sprzedanych końcowemu klientowi wyniosła 40,6 miliona! Liczba ta robi jeszcze większe wrażenie kiedy zauważymy, że dokładnie w tym samym kwartale jednak rok temu, wartość ta oscylowała w okolicach 18,7 miliona!

Mamy do czynienia z najwyższym jak do tej pory wzrostem z roku na rok w przypadku okresu od stycznia do marca. Zapotrzebowanie na tablety jest naprawdę bardzo wysokie, szczególnie na urządzenia Apple, które cały czas dominuje, zaopatrując 48% rynku w tablety internetowe. W porównaniu z rokiem ubiegłym jest to jednak wartość zdecydowanie niższa – w Q1 2012 iPady pokrywały bowiem 63% rynku.

Jeżeli chodzi o Androida to obecnie należy do niego 43% tego wielkiego tortu. Dwanaście miesięcy temu było to natomiast zaledwie 34%. Znacząco podniosła się również popularność Windowsa, który skorzystał na słabnącym zainteresowaniu iPadami i obecnie obsługuje 7,5% rynku.

Należy jednocześnie zauważyć, że zestawienia tego typu pod uwagę biorą zazwyczaj produkty największych marek. Brakuje tutaj więc ogromnej ilości chińskich tabletów lub urządzeń tworzonych pod inny brand – razem z nimi, szala popularności z pewnością przechyliłaby się wyraźnie w stronę Androida 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel