1

Notebooki od Intela z Androidem za 200$?

Samsung ATIVTo, co widzicie na obrazku powyżej, to Samsung Ativ PC, który trafić na rynek powinien jeszcze w tym roku, z Androidem jako głównym systemem operacyjnym na pokładzie. Azjatycki przedsiębiorca postanowił połączyć wydajność procesorów od Intela z intuicyjnością OS-a z zielonym ludzikiem, dodając do tego naprawdę atrakcyjną cenę, oscylującą w granicach 200$!

Chociaż nie wiadomo jeszcze z jakimi specyfikacjami będziemy mieli do czynienia, to wszystko wskazuje na to, że Intel chce skupić się w najbliższych miesiącach na rynku urządzeń mobilnych. O ile branża komputerów osobistych coraz bardziej spowalnia i traci na istotności, to wszystkie obrotowe/mobilne/posiadające odczepiane ekrany gadżety cieszą się coraz większą popularnością.

Wprowadzenie na rynek tanich tableto-laptopów jest więc strzałem w dziesiątkę, który spotka się na pewno ze sporym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Trzeba liczyć jedynie na to, że Intel nie spartoli roboty 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel

  • A mi się jednak wydaje, że póki co Intel powinien odpuścić sobie Androida na laptopach. Lubię ten system ale sprawdza się on na razie tylko na smartfonach i tabletach. Zresztą to nie tylko moje zdanie, tutaj: http://www.coreblog.pl/czy-intel-powinien-postawic-na-androida/ też macie kilka obiekcji na temat tego, że póki co Android nie wyssie z laptopa wszystkiego ile może..