0

Nokia zaprezentuje swój pierwszy tablet z Windowsem 8 już 14 maja?

Nokia Lumia TabletChociaż od premiery nowej wersji Windowsa, która spełniać ma wymagania użytkowników komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych, Microsoft nie zbiera zbyt dobrych not ze strony ekspertów oraz użytkowników.

Producenci, którzy zdecydowali się postawić w swoich tabletach na Windowsa 8 z systemem kafelek ucierpieli z powodu widocznych spadków sprzedaży i niskiego zainteresowania. Dziwić może więc postawa Nokii, która z Windowsa postanowiła uczynić swój flagowy systemem operacyjny – zarówno w przypadku tabletów, jak i smartfonów.

Dowodem na to ma być konferencja w Londynie, zaplanowana na 14 maja. To właśnie wtedy fiński producent chce zaprezentować nowe urządzenia z serii Lumia. Pośród nich znaleźć ma się między innymi pierwszy tablet Nokii działający na Windowsie 8.

Chociaż jest to jak na razie tylko niepotwierdzona pogłoska, to w sieci mówi się o urządzeniu wyposażonym w 10-calowy wyświetlacz, rozdzielczość 1366×768 pikseli, procesor 1GHz oraz 1GB pamięci RAM. Patrząc na ofertę innych producentów, spodziewany tablet Lumia nie będzie raczej hitem pod względem swojego hardware’u – czy będzie więc konkurował jedynie znaną marką i atrakcyjną ceną? Mam nadzieję, że już wkrótce się przekonamy!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel