1

HP pracuje nad 10-calowym tabletem z Androidem 4.2.2 i Tegrą 4?

HPHP niedawno postanowiło dołączyć do grona producentów, którzy wypuścili na rynek urządzenie mobilne działające pod systemem Android. 7-calowy Slate wyceniony na 169,99$ spotkał się z ciepłym przyjęciem na rynku, firma nie ma zamiaru jednak na tym poprzestawać i obecnie celuje w coś większego i lepszego.

Źródła pochodzące z wnętrza przedsiębiorstwa podają, że HP pracuje nad high-endowym urządzeniem, którego w przeciągu najbliższych kilku miesięcy powinno być zaprezentowane. Chodzić może tutaj o tajemniczy tablet HP SlateBook 10 X2, który jakiś czas temu pojawił się na listingach popularnego benchmarku AnTuTu.

Produkt posiadać ma między innymi wyświetlacz 10,1 cala, czterordzeniowy procesor Tegra 4 o częstotliwości taktowania 1,8GHz, najnowszego Androida 4.2.2 na pokładzie oraz układ audio sygnowany marką Beats Audio. Dodać należy do tego aparat o rozdzielczości 5-8mpix i otrzymujemy naprawdę ciekawą specyfikację.

Osobiście bardzo się cieszę, że HP postanowiło na poważnie dołączyć do rywalizacji na rynku tabletowym. Teraz czekam na podobny ruch ze strony HTC i sytuacja w 2013 roku jeżeli chodzi o urządzenia mobilne może stać się bardzo ciekawa. Im więcej tabletów na rynku, tym lepiej dla nas – konsumentów. Nieprawdaż? 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel