0

Earl – tablet zasilany energią słoneczną

EarlChociaż zaprezentowany w tym tygodniu tablet Earl nie może pochwalić się ogromną wydajnością i wyśrubowanymi specyfikacjami, to z pewnością jest urządzeniem wyjątkowym. Wszystko ze względu na swoje nietypowe źródło zasilania – energię czerpie bezpośrednio ze słońca!

Producent reklamuje Earla jako tablet survivalowy, który sprawdzić ma się nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Wzmocniona obudowa chroniąca przed uszkodzeniami mechanicznymi, NFC, GPS, wgrane mapy topograficzne oraz wiele innych funkcjonalności sprawia, że okaże się idealnym gadżetem dla wszystkich fanów wspinaczki i ekstremalnych, górskich wojaży.

Tablet wykorzystuje 6-calowy ekran E-Ink, nie spodziewałbym się więc tutaj przewrotnej jakości – zapomnieć musimy również o przeglądaniu multimediów. Z urządzenia usunięto wszystkie zbędne dodatki, które wykorzystują dużą ilość energii, w Earlu nie znajdziemy więc również aparatu.

Tablet posiada jednak wbudowane walkie-talkie i kilka innych przydatnych funkcji. Obecnie znajduje się w fazie prototypowej, a jego twórcy zbierają niezbędne środki do rozpoczęcia produkcji poprzez crowdfunding. Każdy internauta, który przeznaczy na projekt 250$ otrzyma jeden egzemplarz tabletu – jest to jedynie 30% ceny detalicznej, po której nabędziemy urządzenie w normalnych sklepach.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel