0

Nowe aplikacje webowe Microsoft Office – edycja w czasie rzeczywistym i wsparcie dla tabletów

OfficeMicrosoft przygotowuje się właśnie do dużego, czerwcowego eventu BUILD, podczas którego zadebiutować ma między innymi Windows Blue. Gigant software’owy zapewnił jednak kilka innych niespodzianek – między innymi dużą aktualizację webowych aplikacji pakietu biurowego.

Kiedy update zostanie wypuszczony, użytkownicy będą mieli możliwość edycji dokumentów w czasie rzeczywistym. Co zapewni nam to w praktyce? Między innymi możliwość śledzenia zmian, które wykonywane są w obszarze danego pliku, kiedy korzysta z niego więcej osób z różnych komputerów. Co ciekawe, nie będziemy musieli w tym celu nawet odświeżać dokumentu. Chociaż rozwiązanie takie już dawno zastosowało Google to w aplikacjach przedsiębiorstwa z Redmond cały czas go brakowało.

To co powinno nas cieszyć, to zapewnienie wraz ze zbliżającą się aktualizacją wsparcia dla tabletów z Androidem. Jak na razie aplikacje Office Web działają jedynie na iPadach oraz urządzeniach z Windowsem 8. Za kilka miesięcy jednak również Androidowcy będą mogli przeglądać i edytować dokumenty bezpośrednio z poziomu swoich tabletów.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel