0

TOP 5 aplikacji w Google Play – kwiecień 2013

Google PlayO kwietniu dawno zdążyliśmy już zapomnieć, a developerzy podliczyć swoje zyski z aplikacji mobilnych z zeszłego miesiąca. Przyszedł więc wreszcie czas, aby podzielić się z Wami podsumowaniem najpopularniejszych appek w Google Play oraz App Storze od Apple.

Pierwszy TOP 5 dotyczy standardowo Androida, ten skupiający się na aplikacjach tworzonych pod iOS’a pojawi się natomiast już jutro, w niedzielę. Jeżeli jesteście ciekawi, jakich przydatnych programów, gier lub narzędzi brakuje w Waszych smartfonach i tabletach działających pod administracją zielonego ludzika, to serdecznie zapraszam Was do dalszej lektury!

1. Instructables      

InstructablesInterne to to środek masowego przekazu, który jako jedyny daje tak szerokie możliwości komunikacji pomiędzy ludźmi z całego świata. Za jego sprawą przepływ wiadomości, wiedzy oraz informacji jest szybki, prosty i intuicyjny. Chociaż w polskim internecie cały czas dominuje Wikipedia, jeżeli mówimy o najszybszym dostępnie do uporządkowanej wiedzy, to w innych jego zakątkach ogromną popularnością cieszy się Instructables.

Serwis ten to idealne miejsce dla wszystkich poszukujących life hacków, uwielbiających samodzielnie tworzyć prezenty lub mających smykałkę inżynierską. Portal w końcu doczekał się swojej aplikacji dedykowanej na Androdia, którą całkowicie za darmo pobrać można z Google Play!

Google Play

2. Valet – Car Locator

Valet - Car Locator

Należysz do osób, które nigdy nie potrafią zapamiętać gdzie zaparkowały swój samochód? A może notorycznie dostajesz mandaty za przekroczony czas postoju i brak uiszczenia odpowiedniej opłaty w parkomacie? W takim razie Valet – Car Locator okaże się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Nie dość, że aplikacja zapamiętuję lokalizację Twojego samochodu z dokładnością do kilku metrów, to dodatkowo włącza alarm przypominający Ci, że wkrótce kończy się Twój czas na danym płatnym parkingu.

Google Play

3. Twilight

Twilight

Chociaż nazwa może odstraszać, to z miejsca uspokajam, że aplikacja nie ma nic wspólnego z metro seksualnymi wampirami i ckliwymi historiami miłosnymi dla nastolatek. Appka okazuje się jednak niezwykle przydatna, chroni bowiem Twoje oczy, kiedy długo korzystasz z tabletu lub smartfona.

Czym jest więc tak naprawdę Twilight? Rozbudowanym narzędziem automatycznej kontroli i dostosowania jasności wyświetlacza. Biorąc pod uwagę godzinę dnia, fazę przebiegu słońca po nieboskłonie oraz odcień wyświetlanych barw, harmonizuje z nimi jasność ekranu, redukując ilość niebieskich fal świetlnych przedostających się do oczu, który mogą utrudniać zasypianie.

Google Play

4. Knock2+

Knock2+

Kiedy odstawimy tą dosyć oryginalną nazwę na bok, zorientujemy się, że mamy do czynienia z aplikacją, która zmienia powiadomienia oraz notyfikacje w Androidzie na o wiele bardziej interesujące, ciekawsze graficznie i bardziej intuicyjne.

Dzięki rozbudowanej ilości funkcji personalizacyjnych, możesz ustalić ważność poszczególnych powiadomień – dzięki czemu najważniejsze informacje zawsze będą docierały do Ciebie na czas, natomiast te mniej cierpiące zwłoki, czekały na chwilę, kiedy będziesz miał więcej czasu. Co więcej, Knock2+ posiada wsparcie dla serii innych usług i aplikacji, między innymi Google+, WhatsApp, Facebooka oraz Twittera.

Google Play

5. Google Keep

Google Keep

Każdy kto wykorzystuje swoje urządzenie do wykonywania szybkich notatek z pewnością korzysta z aplikacji Evernote. Teraz może to jednak ulec zmianie, swoje własne rozwiązanie zaprezentować postanowiło jednak Google.

Dzięki temu, do Play Store trafiła aplikacja Keep. Chociaż projekt jest jeszcze cały czas rozwijany i niektórzy użytkownicy będą mogli narzekać na brak bardziej zaawansowanych funkcji, to w końcu otrzymujemy ciekawą, notatkową alternatywę. Jako, że Google podpisało się nad tą inicjatywą, to z pewnością nie zabraknie tutaj intuicyjności, wygody i prostoty obsługi!

Google Play

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel