1

Android 4.2.2 dla tabletów Manta MID705 oficjalnie. Ale czy jest sens instalować?

MID705 z Google Android 4.2.2Firma Manta Multimedialna oficjalnie potwierdziła istnienie aktualizacji systemu operacyjnego Google Android do wersji 4.2.2 Jelly Bean dla Manta PowerTab MID705. Ale na forum Manty są posty niezachęcające do instalowania.

System Android o nazwie kodowej Jelly Bean niesie ze sobą wiele optymalizacji oferujących lepszą stabilność i większą szybkość działania, a także nowe funkcje oferowane bezpośrednio przez system – między innymi odświeżony wygląd, poprawione aplikacje obsługi kamery i galerii zdjęć, uaktualnionego klienta poczty gmail oraz lepszy kalendarz. Android 4.2.2 pozwala na płynniejsze przełączanie się między aplikacjami, ma usprawnioną obsługę ekranu dotykowego, lepiej zarządza zużyciem energii przez urządzenie, a także zawiera mnóstwo drobnych poprawek oraz rozszerzeń.

Dokładny opis aktualizacji systemu Android dla tabletu Manta PowerTab MID705 do najnowszej wersji 4.2.2 Jelly Bean znajduje się pod odpowiednim odnośnikiem na stronie produktu pod adresem http://www.manta.com.pl/pl/mid705.

Niestety ten opis może tylko tak ładnie brzmieć, ponieważ w Mancie MID705 tego nie potwierdzają.

Jednak jak poinformował nas jeden z Czytelników na Faceoboku, aktualizacja może spowodować zmniejszenie wydajności tabletu Manta MID705. Informują o tym sami użytkownicy na forum Manty.

1. Czas działania na baterii jest wyraźnie krótszy w stosunku do wersji poprzedniej. Przykładowo w teście z youtubem (link http://www.manta.info.pl/forum/mid705/szok-pozytywne-zaskoczenie!/msg21299/#msg21299) czas działania to ok 2h 20min -2h 28min vs 3h w poprzedniej wersji.
2. Wydajność w Antutu i Quadrancie wyraźnie gorsza, orientacyjnie o ok 20%, a nawet 50%. Szokiem dla mnie jest wydajnośc 2D, 3D w testach Quadrant, która dla wersji 4.2.2 wynosi odpowiednio 300-400 vs 1000 i 1500 dla wersji poprzedniej (ponad trzykrotnie gorsza wydajność!).
3. Płynność w przeglądaniu stron, reakcja na dotyk dużo gorsza.
4. Mankamenty (lub bugi) w stylu np. nie jestem w stanie powiększyć okienka na pełny ekran w youtubie.

takie wnioski nasunęły się użytkownikowi adamos66 po zainstalowaniu Androida 4.2.2 na Mancie MID705.

Czy ktoś już spróbował zainstalować aktualizację?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz