0

Jak wybrać odpowiedni tablet?

Chcąc nabyć tablet nie wystarczy wejść do sklepu i dokonać zakupu. Oferta urządzeń tego typu jest tak bogata, że wybór odpowiedniego sprzętu może stanowić spory problem. Każdy z producentów posiada w swojej ofercie tablety praktycznie na każdą kieszeń. Ich cena zależy przede wszystkim od klasy sprzętu. Mniej wymagający klienci zadowolą się podstawowymi modelami, których koszt zakupu jest bardzo atrakcyjny. Natomiast dla tych najbardziej wybrednych przygotowane są specjalne oferty z najwyższej półki. Sprzęt ten charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami oraz najwyższą jakością wykonania.

Wybór właściwego tabletu powinien być świadomy, nie może być dziełem przypadku. Należy wybrać urządzenie, które w najlepszym stopniu zaspokoi potrzeby kupującego i będzie optymalnie dopasowane do jego potrzeb. Nie ma bowiem potrzeby nabywania sprzętu o najwyższych możliwych parametrach, jeśli nawet w części nie będą one wykorzystywane w codziennym użyciu. Najczęściej tablet kupowany jest z myślą o przeglądaniu zasobów Internetu, odtwarzaniu filmów, muzyki i zdjęć, a także do czytania e-booków czy korzystaniu z prostych aplikacji. Do tych czynności wystarczy model z niższej półki, który można kupić już za stosunkowo niską cenę.

Z pewnością ważny będzie zainstalowany system. Tablety z Androidem, mimo że są bardzo dobrze wyposażone oraz zapewniają praktycznie nieograniczony dostęp do niezliczonej ilości aplikacji, to jednak bardziej nadają się wyłącznie do przeglądania różnego rodzaju treści. Natomiast tablet z Windows 8 oferuje możliwość instalacji dowolnej przeglądarki, z której można korzystać w taki sam sposób jak na komputerze. Nie trzeba przejmować się kompatybilnością oprogramowania lub ograniczeniem niektórych funkcji. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla osób, które oczekują od tabletu czegoś więcej niż tylko samej rozrywki. Dzięki systemowi Windows 8 można więc wykorzystywać tablet do całkiem normalnej pracy.

Wszystko zależy więc od tego, do czego tak naprawdę tablet będzie wykorzystywany. Miłośnicy e-booków powinni zwrócić szczególną uwagę na rodzaj i parametry wyświetlacza. Klasyczny czytnik e-booków posiada bowiem specjalny ekran, na którym wyświetlana jest treść, która w znikomym stopniu męczy oczy. Wyświetlacz większości tabletów w zasadzie niewiele różni się od zwykłego monitora, dlatego długie wpatrywanie się w taki ekran może mieć szkodliwy wpływ na wzrok. Istnieją jednak niektóre modele, których wyświetlacz posiada nieco inne parametry, które są bardziej przyjazne dla oczu miłośników czytania.

Znaczenie będzie miało również to, czy ktoś zamierza traktować tablet jako uzupełnienie komputera stacjonarnego lub notebooka, czy też chciałby całkowicie go nim zastąpić. Z pewnością żaden tablet nie dorówna możliwościom tradycyjnego komputera, jednak w sytuacji, gdy dana osoba potrzebuje jedynie dostępu do poczty elektronicznej i przeglądania treści w Internecie oraz do odtwarzaniu filmów, tablet może okazać się rozsądnym wyborem, zwłaszcza, że jego cena może być niższa niż innego komputera.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz