0

Zmierzch ery CD?

Płyty CD jeszcze do niedawna były najpopularniejszym nośnikiem plików multimedialnych. Zapisywano na nich filmy, muzykę i oczywiście gry komputerowe. Ostatnio jednak coraz bardziej popularny zarówno wśród konsumentów, jak i producentów staje się system dystrybucji cyfrowej.

Co to takiego?
System dystrybucji cyfrowej polega na sprzedaży plików multimedialnych za pośrednictwem Internetu. Możemy w ten sposób kupić filmy, muzykę, gry i e-booki.

Na zachodzie taki sposób sprzedaży jest popularny już od kilku lat, ostatnio coraz więcej zwolenników zdobywa również w Polsce.

Ekonomicznie i ekologicznie
Taki sposób dystrybucji ma wiele zalet. Po pierwsze jest ekologiczny, ponieważ przygotowanie plików multimedialnych jest całkowicie wirtualne. Nie ma potrzeby tłoczenia płyt, przygotowania materiałów na okładkę, ani opakowań. Po zakończeniu eksploatacji pliku multimedialnego nie pozostają po nim żadne fizyczne ślady (pudełka, płyta).

Równocześnie niesie to ze sobą znaczne zmniejszenie kosztów produkcji, a co za tym idzie produkt może być dostępny szerszej liczbie użytkowników.

CDP pionierem
Jedną z pierwszych platform dystrybucji cyfrowej jest strona CDP. Założona została przez firmę CD Projekt, która dotąd zajmowała się dystrybucją gier na płytach CD. Kilka lat temu firma przeprowadziła w kraju prawdziwą cenową rewolucję, sprzedając gry poniżej 100 zł.

CD Projekt zdobył popularność również dzięki doskonałej polonizacji oferowanych tytułów.

CDP.pl skupia się przede wszystkim na sprzedaży gier, ale kupimy tam także ebooki i komiksy.

Tylko na polski rynek
Platforma CDP kieruje swoją ofertę tylko do polskich klientów, a zakupów nie można dokonać tu spoza terytorium kraju. To co może zmartwić Polaków za granicą, dla nas jest bardzo korzystne z kilku powodów. Przede wszystkim ceny gier oferowanych przez CDP.pl są dostosowane do kieszeni polskiego klienta. Poza tym w większości przypadków dostępne są w spolszczonej wersji, a pomoc i obsługa techniczna działają przez cały tydzień.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz