4

Recenzja tabletu Goclever Hybrid. Hybrydy są już wszędzie, a jak w tablecie?

Goclever HybridPrzez kilkanaście dni testowałem ciekawy tablet internetowy z słowem w nazwie, które ostatnio jest bardzo modne – hybryd. W tej chwili można kupić samochody hybrydowe, czy aparaty fotograficzne, a jak to jest z urządzeniem Goclever Hybrid? Czy jest warte zainteresowania?

Opakowanie, w którym otrzymałem jest ogromne. Producent postawił na wielkość i chyba to był zły pomysł. Zestaw jest strasznie długi i zajmuje dużo miejsca. Szkoda, że nie zdecydowano się na pudełko z głębokim wnętrzem. Wracając do samej zawartości, to klient może liczyć na tablet, stację dokującą z klawiaturą, ładowarkę sieciową z przejściówką na polskie wejście do gniazdka, a także kabel USB.

Konstrukcja… tabletu

Testowany sprzęt Goclever Hybrid wyróżnia się tym, że jest złożony z dwóch części – tabletu oraz stacji dokującej z klawiaturą w układzie QWERTY. Na początku skupię się na samym ekranie, ponieważ to on będzie w głównej mierze użytkowany. Tablet robi dobre pierwsze wrażenie – jest dość solidny, choć design nie wyróżnia się niczym specjalnym. Goclever raczej postawił na prostotę. Jednak sama konstrukcja wydaje się dość pewna. Urządzenie nie powinno się rozsypać po byle jakim upadku. Tylna część obudowy jest wykonana z materiału podobnego do gumy. Jest to bardzo dobry pomysł, bo tablet pewnie leży w dłoni, nie ślizga się, a także nie jest narażony na porysowanie.

Wokół testowanego sprzętu umieszczono również kilka portów, m.in. miniHDMI, microUSB, czytnik kart pamięci, ale także obiektyw aparatu czy głośnik.

Goclever Hybrid

Konstrukcja… stacji dokującej z klawiaturą

Tablet sprzedawany jest wraz z klawiaturą w układzie QWERTY, która również pełni rolę stacji dokującej. Jest ona wyposażona w dodatkowy akumulator, dwa porty USB z funkcją ładowania innych urządzeń. Jednak najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest pełnowymiarowa klawiatura. Jest ona bardzo przydatna, jeśli zamierzamy pracować na tablecie. W ten sposób redagowanie tekstu jest szybkie, bezproblemowe i w niczym nie odstaje od laptopa. Oczywiście przy pomocy ALTa dostaniemy polskie znaki.

Nie zapomniano również o touchpadzie, który w testowanym tablecie spisuje się dość dobrze. W sumie nie mam większych zastrzeżeń. Czasami działał nieco wolno, ale nie sprawiało mi to jakiegoś wielkiego kłopotu.

Goclever Hybrid

Ekran

Tablet Goclever Hybrid został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280×800 pikseli. Technologia użyta do produkcji ekranu to LCD IPS, która zapewnia szerokie kąty widzenia, możliwość pracy w intensywnym słońcu oraz realne odwzorowane barw. W praktyce jakość prezentowanych kolorów jest dobra. Hybrid pod tym względem nie ustępuje produktom konkurencji. Mam tutaj na myśli Samsunga, czy ASUSa.

Goclever Hybrid

Łączność

Testowany sprzęt oferuje sporo możliwości transmisji danych oraz korzystania z Internetu. Transfer plików może odbyć za pomocą kabla USB lub Bluetooth w wersji v4.0. W tym pierwszym przypadku tablet wykrywany jest jako osobny dysk twardy. Natomiast w przypadku Bluetooth kopiowanie danych jest dość szybkie, a co najważniejsze – połączenie nie jest zrywane.

Goclever Hybrid

Goclever Hybrid obsługuje technologię WLAN w pasmach 802.11 b/g/n. W praktyce oznacza to bezproblemowe korzystanie z dowolnych hot spotów oraz routerów. Moduł do obsługi WiFi zapewniał dobrą moc sygnału, a także stabilność. Nie ma mowy, aby tablet sam się rozłączył z Internetem.

Tablet internetowy od Goclevera obsługuje również zewnętrzne modemy 3G. W zestawie otrzymamy również modem 3G do obsługi darmowego Internetu od Aero2.

Goclever Hybrid

Multimedia

Muzyka towrzyszy mi każdego dnia, bo nie wyobrażam sobie pracy w ciszy, więc pierwsze co zrobiłem z testowanym sprzętem to połączyłem go z komputerem i wgrałem muzykę. Potem przyszedł czas na uruchomienie standardowej aplikacji Androida do zarządzania plikami muzycznymi, a na koniec włączenie ulubionego utworu. I niestety nieco się zawiodłem. Oczywiście jeszcze żaden tablet nie powalił mnie jakością dźwięku, ale bywało różnie – raz lepiej, raz gorzej. W przypadku Goclever Hybrid mamy do czynienia tylko z jednym głośnikiem, co nie daje efektu zadowalającego. Jednak tablet doskonale nadaje się jako źródło muzyki dla zewnętrznego systemu audio. Wtedy dźwięk jest naprawdę przyjemny dla ucha.

Nie mogłem również zapomnieć o fanach filmów. Przez kilkanaście dni uruchomiłem kilka plików wideo w formacie avi oraz rmvb. Z wszystkimi tymi filmami, Hybrid sobie poradził. Obraz był przetwarzany prawidłowo, bez spowolnienia, a dźwięk nie zanikał.

Goclever Hybrid

Producent nie zapomniał o fanach fotografowania, ale jeśli ktoś zamierza przy pomocy Goclevera Hybrid powiększyć swój album ze zdjęciami, to radzę zmienić urządzenie. Chociaż z przodu mamy 2 Mpix, a z tyłu 3 Mpix, to jednak w praktyce nie ma co liczyć na fotkę dobrej jakości. Oczywiście wykonany zdjęcie czytelne, ale bez żadnych efektów. Naprawdę radzę korzystać z innych rozwiązań. Ale trzeba pamiętać, że obecnie aparat to jeszcze dodatek w tablecie, jak kiedyś w smartfonie.

System operacyjny

Goclever zainstalował w tablecie internetowym Goclever Hybrid praktycznie czystą wersję systemu operacyjnego Google Android w wersji v4.1. Takim interfejsem mogą pochwalić się wszystkie tablety z tą platformą. Jednak Goclever dodał wgrał od razu kilka aplikacji, ale w sumie wszystkie te programy można samemu pobrać z Google Play. Pewnie niektórzy użytkownicy mogli by nie wiedzieć o istnieniu takich tytułów i Goclever pomyślał za nich. Każdy sam musi ocenić, czy to dobry ruch ze strony producenta.

Goclever Hybrid

Co do stabilności i pracy systemu operacyjnego Google Android, nie mam większych zastrzeżeń. Podczas testu nigdy mi się nie zawiesił, a praca z kilkoma aplikacjami jednocześnie nie stanowiła dla niego problemu.

Akumulator

Multimedialny tablet internetowy Goclever Hybrid można powiedzieć, że jest wyposażony w dwa ogniwa. Pierwszy o pojemności 6500 mAh znajdziemy w samym tablecie, a drugi – 8000 mAh – w stacji dokującej. W praktyce oznacza to wiele godzin rozrywki? Otóż mniej więcej, ponieważ przy intensywnym użytkowaniu, praktycznie cały czas, Hybrida musiałem podłączyć do ładowania po 12 h. W tym czasie cały czas była włączona muzyka, czasami film i gierka, a dużo przeglądania stron WWW. Bateria bardzo szybko się wyczerpuje podczas pracy z modemem 3G.

Goclever Hybrid

NA KONIEC

Tablet Goclever Hybrid to bardzo ciekawe urządzenie, które może konkurować z tabletami o podobnej budowie, czy konstrukcji. Obecnie na rynku tabletów z klawiaturą QWERTY nie ma dużo, więc miejsce dla Hybrida jest. Co ważne nie jest to słabe urządzenie, a dobre narzędzie do zabawy oraz pracy. Jednak trzeba sobie zadać pytanie, czy jest wart 1000 zł… Co sądzicie?

Goclever Hybrid – najwazniejsze dane techniczne:

– system operacyjny Google Android v4.1,
– procesor Dual Core 1.6 GHZ (GPU Mali400 MP4),
– 16 GB wbudowanej pamięci, 1 GB RAM,
– ekran 10,1″ LCD IPS 1280×800,
– Wi-Fi (802.11 b/g/n), modemy 3G, Bluetooth v4.0,
– miniHDMI,
– 2x Kamera (2Mpix front i 3Mpix tył),
– bateria 8000 mAh (dock) + 6500mAh (tablet).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz