0

Czterordzeniowy phablet Prestigio PAP5044 z 5-calowym ekranem IPS oraz Dual-SIM

Prestigio MultiPhones PAP5044Firma Prestigio, która coraz śmielej radzi sobie w Polsce, prezentuje nowe urządzenie łączące w sobie zalety smartfona oraz tabletu. Mowa o phtablecie Prestigio MultiPhones PAP5044 z 5-calowym ekranem IPS, Dual-SIM oraz Google Android w wersji 4.2. Wszystko za 1099 zł.

Urządzenie o nazwie PAP5044 jest połączeniem funkcjonalności smartfona i tabletu. Rozdzielczość wyświetlacza gwarantuje jakość High Definition podczas korzystania z wszelkich multimediów, a zastosowana technologia One Glass Solution (OGS) zapewnia lepsze odwzorowanie barw, bardziej wyrazistą czerń, a także optymalny kontrast podczas korzystania z urządzenia przy dużym nasłonecznieniu. Matryca IPS z kolei równomiernie podświetla ekran i sprawia, że kąty widzenia są na tyle duże, iż prezentowane na ekranie treści są widoczne niezależnie od położenia urządzenia. Tafla wyświetlacza została pokryta warstwą odpornego na zarysowania tworzywa Gorilla Glass, które stanowi pewną ochronę w nieprzewidzianych sytuacjach.

Zobacz także: Prestigio sprzedało 1 mln tabletów! W jakim czasie?

Jednostką napędową modelu PAP5044 jest czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2GHz, a 1GB pamięci RAM ze zintegrowanym układem graficznym pozwoli sprawnie pracować aplikacjom pod kontrolą najnowszej wersji sytemu Android 4.2 Jelly Bean. Na pokładzie phabletu zainstalowano dwie kamerki – frontową z matrycą 2.0MPx oraz główną o rozdzielczości 8MPx z pomocniczymi funkcjami flesz oraz autofokus, umieszczoną z tyłu obudowy. Obie wyposażono w sensor BSI wpływający na lepsze doświetlenie wykonywanych ujęć. Pamięć urządzenia można rozszerzyć kartą SD o 32GB, uzyskując dodatkową przestrzeń na multimedia. Warto podkreślić, że model PA5044 oferuje dwa sloty na karty SIM, dzięki czemu może obsługiwać dwa niezależne numery telefonu, zapewniając każdemu z nich personalizację interfejsów, list kontaktów, a nawet dzwonków i innych ustawień. Takie rozwiązanie może posłużyć do korzystania z jednego abonamentowego numeru głównego do wykonywania połączeń głosowych i wysyłania smsów oraz karty pre paid do transferu danych w korzystnej taryfie operatorskiej. Zaimplementowana bateria ma pojemność 2000mAh.

Prestigio PAP5044 waży 130 gram, a jego wymiary to 142mm x 64.7mm x 8.4mm. W zestawie znajduje się magnetyczne etui, które wzbudza i usypia pracę smartfona, a także pokrowiec typu wsuwka wykonany ze skóry.

Cena to 1099 zł. Opłaca się?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz