0

Tablet Nexus 7 debiutuje. Czego możemy oczekiwać od Nexusa? Jest dobrze

Nexus 7Podczas odbywającej się w San Francisco konferencji prasowej, przedstawiciele firm ASUS i Google zaprezentowali nową wersję 7-calowego tabletu z systemem Android – Nexus 7. Jest to ciekawy tablet w bardzo przystępnej cenie, jak na możliwości techniczne.

Nowy Nexus 7 posiada 7-calowy ekran Full HD (z ponad 2,3 milionami pikseli i 323ppi – pikseli na cal). Technologia ASUS TruVivid poprawia wyrazistość i jasność kolorów, a panel IPS zapewnia szerokie kąty widzenia, wynoszące 178 stopni. Odporne na zarysowania szkło Corning® i dobrze trzymająca się dłoni obudowa zapewniają dobry komfort korzystania z urządzenia. Tablet ma grubość 8,65mm i waży 290g.

Nowy Nexus 7 posiada czterordzeniowy procesor Qualcomm® Snapdragon® S4 Pro z 2GB pamięci RAM, który gwarantuje dobrą wydajność przy jednoczesnym zachowaniu efektywności energetycznej i 10-godzinnego czasu pracy baterii.

Zobacz także: Zapowiedź nowych produktów Samsunga – Tab 11 Super PLS TFT i Nexus 11?

Dzięki kamerom umieszczonym z przodu i z tyłu urządzenia, nowy Nexus 7 nadaje się do prowadzenia rozmów wideo przez Google Hangouts. Tablet pozwala robić zdjęcia, a także tworzyć panoramy Photo Sphere, które można udostępnić w serwisie Google+. Nowy Nexus 7 wyposażony jest także w antenę dual-band Wi-Fi i opcjonalnie w modem LTE 4G, pozwalające na płynny streaming wideo w jakości HD.

Pierwsze urządzenie z systemem Android Jelly Bean 4.3

Nowy model Nexus 7 to pierwszy dostępny na rynku tablet z systemem Android 4.3, najnowszą wersją najpopularniejszego mobilnego systemu operacyjnego. Jedną z nowości, jakie wprowadza Android 4.3 są profile dostępu, przydatne np. rodzicom, chcącym ograniczyć dostęp dzieci do nieodpowiednich dla nich treści. Android 4.3 obsługuje też technologię Bluetooth Smart, oddając w ręce użytkowników aplikacje mobilne komunikujące się z nowymi typami urządzeń, takimi jak sensory biegowe i gimnastyczne.

W tablecie zainstalowano też pakiet aplikacji Google — przeglądarkę Chrome, serwisy Maps, YouTube, Hangouts i Google Now. Google Play daje użytkownikom dostęp do ogromnej liczby aplikacji, gier oraz książek. Dzięki ciągle poszerzanej ofercie aplikacji dla tabletów, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Nowy Nexus 7 jest już dostępny w USA w cenie 229 USD (wersja z 16 GB i Wi-Fi) oraz 269 USD (wersja z 32 GB i Wi-Fi). W najbliższym czasie pojawi się wersja z dyskiem 32GB, anteną Wi-Fi i LTE w cenie 349 USD. Wkrótce tablety pojawią się także w polskich sklepach.

Nexus 7 – specyfikacja

• Android 4.3 Jelly Bean,
• 7-calowy, multi-dotykowy ekran Full HD w rozdzielczości 1920 x 1200 (323ppi),
• Technologia obrazu ASUS TruVivid,
• Procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro,
• 16/32GB przestrzeni dyskowej,
• Antena dual-band Wi-Fi i opcjonalne łącze 4G LTE,
• Wymiary: 114 x 200 x 8,65mm,
• Waga: 290g (Wi-Fi) / 299g (LTE.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz