0

Wypożyczenie filmu + root = ban?

Błąd nr 49 dla zrootowanych urządzeńJedną z nowych usług zaprezentowanych na Google I/O było wypożyczanie filmów za pośrednictwem Android Market na urządzeniach mobilnych, niestety nie obeszło się bez absurdu…

Gigant z Mountain View zaprezentował nową usługę, dzięki której za pośrednictwem naszego telefonu bądź też smartfonu możemy wypożyczyć film za pośrednictwem Android Market.

Niestety jest w tym pewien haczyk, aby nacieszyć się usługą nie możemy mieć zrootowanego urządzenia. Uzyskiwanie dostępu do praw roota na urządzeniach mobilnych zaopatrzonych w system Google jest bardzo popularne (sam mam zrootowany smartfon – przyp. red.), niestety gdy zechcę skorzystać z wypożyczalni zostaniemy zbanowani z usługi. Wyświetli nam się błąd o tajemniczym numerze 49, pod tym kodem jednak kryje się coś więcej:

You’ll receive this “Error 49″ message if you attempt to play a movie on a rooted device. Rooted devices are currently unsupported due to requirements related to copyright protection.

A dokładniej, zrootowane urządzenia nie będą obsługiwane, ponieważ narusza to prawa autorskie (co?). Pomijając fakt, że są to zupełne różne aspekty systemu Android, można zapytać, dlaczego Google podjęło takie kroki? Wygląda jednak na to, że ogromny wpływ na to miały wytwórnie filmowe. Nie wiem czym się one kierowały, ale jest to jeden wielki absurd i mam nadzieje, że Google szybko zrezygnuje z podobnych praktyk.

źródło: androidandme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Krzysztof Kulpiciński