0

Recenzja Colorovo PowerBox 6800. Przenośny akumulator do smartfonów i tabletów

Colorovo PowerBox

Colorovo PowerBox

Obecnie nie wyobrażam sobie wyjazdu pod namiot, czy na weekendowy plener bez dodatkowego akumulatora. W tej chwili na rynku jest bardzo dużo tego typu urządzeń. Ja korzystam z ładowarki Nokii, ale nie ma ona dużej pojemności. Zdecydowanie inaczej jest w Colorovo PowerBox. Ten akumulator może się pochwalić ogniwem litowo-polimerowym o pojemności 6800 mAh.

Gdy tylko otrzymałem propozycję przetestowania przenośnego akumulatora Colorovo PowerBox 6800, ani chwili się nie zastanawiałem. Takie akcesoria bardzo dobrze przydają się podczas wyjazdów, a że w ostatnich tygodniach pogoda nas rozpieszczała, to okazji na weekendowe plenery było bardzo dużo… A że nad jeziorem, czy polach biwakowych często brak gniazdka elektrycznego, to taka przenośna ładowarka doskonale się przydaje.

Colorovo PowerBox

Colorovo PowerBox

Zestaw

Klient, który zdecyduje się na zakup przenośnej ładowarki Colorovo PowerBox może liczyć na kabel USB oraz trzy dodatkowe wtyczki: microUSB, miniUSB oraz wejście do tabletów o wymiarach 2,5 x 0,7 mm.

Czym się wyróżnia Colorovo PowerBox?

Przede wszystkim dość dużą pojemnością ogniwa litowo-polimerowego, która wynosi aż 6800 mAh. Pozwala to na naładowanie smartfona mniej więcej trzy razy – do pełna. W praktyce tak faktycznie jest, ale o tym później.

Na obudowie Colorovo PowerBox 6800 znajdziemy dwa porty USB, dioda sygnalizacyjna, przycisk do włączania, a także latarkę. Po co ta ostatnia funkcja? Na początku myślałem, że jest to zbędny gadżet, ale w sumie się przydaje. Bardzo często w nocy za pomocą tego akumulatora szukałem czegoś w namiocie, bo był pod ręką.

Colorovo PowerBox

Colorovo PowerBox

Wspomniałem o dwóch portach USB. Każdy z nich ma inne napięcie ładowania – jeden do smartfonów, drugi do tabletów i urządzeń potrzebujących większej mocy. Gdy podłączyłem Lumie 920 pod USB o większym napięciu, to smartfon ładował się tylko chwilę, a PowerBox odłączał zasilanie. Dopiero po podłączeniu do prawidłowego portu, wszystko działało prawidłowo, bez żadnych komplikacji.

Colorovo PowerBox umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Nie ma z tym żadnych problemów, ale trzeba pamiętać, że wtedy pojemność akumulatora dramatycznie szybko spada.

Zobacz także: Prześwietlamy tablet Colorovo CityTab 7 – recenzja otabletach.pl

Aby Colorovo PowerBox mogło naładować inne urządzenie, najpierw trzeba zaopatrzyć ten sprzęt w energię elektryczną. Ładowanie do pełna PowerBoxa trwało około 7-10 godzin. Dokładnie tego nie zbadałem, ale spokojnie przez noc sprzęt się naładował.

Colorovo PowerBox

Colorovo PowerBox

Konstrukcja

Przenośna ładowarka Colorovo PowerBox to urządzenie o optymalnych rozmiarach. Jego wymiary to 65 x 105 x 22 mm, a waga wynosi 177 gramów. Nie jest to dużo, a sam sprzęt jest wygodny w przenoszeniu. Sama konstrukcja wydaje się stosunkowo mocna. Chociaż raz urządzenie spadło mi na płytki z odległości metra, przedni panel odpadł, ale jeszcze raz włożyłem go w zatrzaski. I teraz nie ma śladu nawet po tym zdarzeniu. Żadnej rysy, uszkodzenia nic, a sama ładowarka nadal działała prawidłowo. Jestem miło zaskoczony, ze taki upadek nie zrobił na PowerBoxie wrażenia.

Jeśli chodzi o wygląd, to tutaj nie ma się co rozczulać. Ładowarka jest prostej konstrukcji z logo producenta. Nie ma w tym designie nic szczególnego, co mogło by zwrócić uwagę. Ale też nie ma za co ganić producenta.

Colorovo PowerBox

Colorovo PowerBox

Warto czy nie warto?

Jeśli często podróżujemy i potrzebujemy przenośnego akumulatora o dużej pojemności, to Colorovo PowerBox 6800 może być dobrym wyborem. Po pierwsze pozwala na naładowanie smartfona, tabletu czy dowolnego sprzętu z wejściem mini lub microUSB. Po drugie cena za PowerBoxa nie odstrasza, bo wynosi około 90 zł. Za tą kwotę można już go kupić w sklepach. Ja się z żalem rozstałem po kilkunastu dniach z PowerBoxem….

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz