2

Aplikacja dla iPada od Fibaro pozwala na zarządzenie domem

FIBARO - aplikacja na iPada

FIBARO – aplikacja na iPada

Firma Fibar Group udostępniła właśnie najnowszą aplikację na iPada umożliwiającą kompleksowe i wszechstronne zarządzanie systemem inteligencji budynkowej FIBARO. Z poziomu kanapy możemy zamknąć rolety, czy wyłączyć światło w dowolnym pokoju.

Za sprawą nowego dedykowanego programu na tablety możemy wydawać naszemu inteligentnemu domowi polecenia znajdując się w dowolnym miejscu na świecie. Najnowsza aplikacja na iPady w pełni synchronizuje się z systemem FIBARO, dzięki czemu wszystkie zamontowane urządzenia i poszczególne moduły mogą być administrowane za pomocą tego przenośnego urządzenia.

Zdecydowaliśmy się udostępnić najnowszą aplikację przeznaczoną na iPady w odpowiedzi na duże zainteresowanie ze strony naszych użytkowników

mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków FIBARO.

Od teraz sterowanie inteligentnym domem wyłącznie za pomocą tabletu staje się w pełni realne

dodaje.

Dzięki nowej aplikacji na naszym iPadzie mamy dostęp do podglądu obrazu z kamer, możemy więc w dowolnym momencie sprawdzić, co dzieje się właśnie w naszym „M”, ale też włączyć ogrzewanie i oświetlenie przed wieczornym powrotem z biura czy sterować pracą sprzętów RTV i AGD, a także korzystać z całego wachlarza innych możliwości, jakie daje nam inteligencja budynkowa. Aplikacja pozwala także na śledzenie zużycia energii w poszczególnych pomieszczeniach oraz poboru prądu przez konkretne urządzenia zarówno na bieżąco, jak też w wybranych okresach. Informacje są prezentowane na przejrzystych wykresach, dzięki czemu łatwo zauważyć, jakie elementy wyposażenia domu mogą powodować niepotrzebne straty energii.

Zobacz także: TP-LINK Tether. Zarządzaj siecią z poziomu Androida lub iOS

Główne menu interfejsu zawiera 9 ikon odnoszących się do poszczególnych funkcjonalności systemu FIBARO: oświetlenie, ogrzewanie, sceny, wyposażenie, pomieszczenia, alarm, kamery, LiLi (sterowanie głosowe) oraz ustawienia aplikacji. Wśród dostępnych sekcji, jakimi można zarządzać, znalazły się m.in. listy pomieszczeń, scen czy urządzeń. Poza przygotowanymi zestawami list i pulpitów użytkownicy mają możliwość samodzielnego skonfigurowania dodatkowego panelu zarządzania zgodnie ze swoimi potrzebami. Co istotne, przyjazna nawigacja programu sprawia, że korzystanie z niego jest w pełni intuicyjne.

Oprogramowanie można pobrać klikając tutaj.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz