1

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 to tablet z ekranem 20 cali. Co jeszcze?

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5

Panasonic zaprezentował pierwszy na rynku wytrzymały tablet wyposażony w 20-calowy ekran. Urządzenie o nazwie Toughpad 4K UT-MB5, ważące ponad 2 kilogramy, charakteryzuje się cienką obudową i zapewnia wyświetlanie w jakości czterokrotnie wyższej niż standard HD. Tablet, który będzie dostępny w dwóch wersjach, został przygotowanych z myślą o mobilnych użytkownikach biznesowych, architektach, projektantach oraz inżynierach.

Nowe urządzenie Panasonic posiada najcieńszą w swojej klasie obudowę o grubości jedynie 12,5 milimetra i waży 2,35 kilograma dzięki czemu gwarantuje użytkownikom komfortową pracę mobilną. W podstawowej wersji Toughpad 4K UT-MB5 został wyposażony w procesor Intel® CoreTM i5 vProTM, 250-gigabajtowy dysk twardy SSD, 8 gigabajtów pamięci RAM oraz kartę graficzną NVIDIA® GeForce®. Dzięki zaawansowanym podzespołom wyświetlanie obrazów odbywa się na 20-calowym dotykowym ekranie o rozdzielczości 3840×2560, w najwyższej jakości 4K, bez dodatkowych przerw na buforowanie. Ponadto proporcje 15:10 i 230 pikseli na każdym calu kwadratowym umożliwiają szybkie przybliżanie oraz oddalanie obrazu wraz z bieżącą zmianą jego rozmiarów.

Urządzenie będzie dostępne także w wersji Performance przygotowanej z myślą o inżynierach, architektach, projektantach oraz fotografach wymagających jeszcze wyższych parametrów technicznych. Zostanie wyposażone w mocniejszy procesor oraz kartę graficzną i zagwarantuje płynną obsługę programów CAD oraz tworzenie grafiki 3D.

Toughpad 4K UT-MB5 jest tabletem wyposażonym w szereg portów umożliwiających podłączenie urządzeń zewnętrznych. Dysponuje między innymi złączami HDMI, Ethernet, portami USB w technologii 3.0 oraz gniazdem kart SD. Z przodu urządzenia znajduje się wbudowana kamera o rozdzielczości 1280×720, która pozwala na swobodne prowadzenie wideokonferencji w czasie rzeczywistym.

Nowy tablet Panasonic działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro firmy Microsoft, co zapewnia mu kompatybilność z najnowszym oprogramowaniem. Tak jak każde urządzenie z serii Toughpad, również 4K UT-MB5 charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością i jest w stanie przetrwać upadek z wysokości do 76 cm.

Tablet może zostać wyposażony opcjonalnie w elektroniczny rysik (Panasonic Electronic Touch Pen) umożliwiający jego obsługę. W swoim działaniu opiera się na wykorzystaniu podczerwieni oraz łączności Bluetooth i pozwala na pracę z dokładnością do jednego piksela. Ponadto Toughpad 4K UT-MB5 rozpoznaje i odwzorowuje do 2048 różnych poziomów nacisku rysika.

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5

Toughpad 4K UT-MB5 będzie prezentowany na stoisku Panasonic (numer 101 w hali 5.2) podczas berlińskich targów IFA.
Na polskim rynku Toughpad 4K UT-MB5 będzie dostępny u Autoryzowanych Partnerów Panasonic od listopada 2013 roku, natomiast wersja Performance zostanie wprowadzona w 2014 roku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz