0

NVIDIA przedstawia Tegra Note. Platformę tabletową wyposażoną w procesor Tegra 4

NVIDIA Tegra NoteNa czerwcowych targach Computex przedstawiliśmy wczesną wersję tego urządzenia pod nazwą Tegra Tab. Zastosowano w nim wiele innowacyjnych technologii, w tym NVIDIA DirectStylus, która znacznie usprawnia obsługę tabletów za pomocą pasywnego rysika.

Czym jest Tegra Note?

To pełnoprawna platforma tabletowa, zaprojektowana przez firmę NVIDIA i wprowadzona na rynek przez naszych partnerów.

Jest ona uosobieniem marki NVIDIA — od sprzętu i oprogramowania (w tym aktualizacji OTA), po samą konstrukcję elektroniki użytkowej, akcesoria i sieć partnerów w branży gier komputerowych.

Platforma zwiększa możliwości naszych partnerów, pozwalając im tworzyć innowacyjne i wielofunkcyjne tablety w cenach, których nie byliby w stanie na własną rękę zapewnić. W zamian NVIDIA zyskuje dostęp do rozbudowanych kanałów sprzedaży i dystrybucji tych producentów na całym świecie.

Sugerowane ceny detaliczne nowych tabletów zaczynają się od 199 USD.
Dzięki tej cenie nowe technologie zawarte w Tegra Note, w tym pełnoprawny system operacyjny Android, będą dostępne dla dużo większej grupy odbiorców.

NVIDIA Tegra Note

To nie jest pierwszy projekt tego typu. Rok temu przedstawiono Projekt KAI – referencyjną konstrukcję niedrogich, lecz wydajnych tabletów opartych na procesorze Tegra 3. Na podstawie tej konstrukcji stworzono m.in. tablet Google Nexus 7. Tegra Note stanowi rozwinięcie tego pomysłu. Tym razem przygotowaliśmy nie tylko sprzęt, ale całą platformę.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy nasi partnerzy wprowadzą na rynek rozwiązania Tegra Note przeznaczone dla szerokiej rzeszy konsumentów. Wśród nich znalazły się takie firmy jak EVGA i PNY Technologies w Ameryce Północnej; EVGA, Oysters i ZOTAC w Europie; Colorful, Shenzhen Homecare Technology oraz ZOTAC w rejonie Azji i Pacyfiku; XOLO w Indiach. Wspomniani producenci dołączają do takich partnerów jak HP, ASUS, Toshiba, Kobo i Xiaomi, którzy zapowiedzieli już własne tablety oparte na układzie Tegra 4.

Oto pełna lista parametrów technicznych platformy:

Procesor Mobilny układ Tegra 4 zawierający czterordzeniowy procesor centralny Cortex-A15 oraz 72-rdzeniowy procesor graficzny GeForce
Wyświetlacz 7-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny IPS (1280×800)
Kamera Tylna kamera o rozdzielczości 5MP i przednia kamera VGA
Pamięć masowa 16 GB pamięci masowej z możliwością rozszerzenia o następne 32 GB za pomocą karty microSD
Dźwięk Głośniki stereo „HD Audio” skierowane w stronę użytkownika + system bass-reflex
Rysik Końcówki typu „pędzel” i „dłuto” umożliwiające precyzyjne pisanie oraz wykonywanie szerokich pociągnięć
Peryferia Gniazdo MicroHDMI umożliwiające wyświetlanie materiałów wideo i gier na dużym ekranie
System operacyjny Najnowsza wersja systemu Android
Aktualizacje oprogramowania Aktualizacje oprogramowania OTA dostarczane bezpośrednio przez firmę NVIDIA
Czas pracy na akumulatorach 10 godzin odtwarzania filmów HD
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz