0

MOVIO – tablet, nawigacja i rejestrator trasy w jednym. Coś jeszcze jest wartego uwagi?

MOVIOFirma NavRoad zaprezentowała wczoraj nowe urządzenie. Jest to tablet internetowy o nazwie MOVIO, który pozwala również na korzystanie z nawigacji, czy nagrywania drogi. Urządzenie posiada preinstalowane oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa z mapami Europy oraz oprogramowanie DailyRoad Voyager, które działa jako wideorejestrator trasy. Oczywiście rejestrator może działać w tle.

Urządzenie wyposażone jest w 7-calowy, dotykowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024×600. Procesor Allwinner A10 o częstotliwości taktowania 1GHz zapewnia płynność działania i pełną funkcjonalność urządzenia. Dodatkowe atuty MOVIO to 1GB pamięci RAM DDR 3 oraz 8 GB wbudowanej wewnętrznej pamięci FLASH. Gniazdo kart microSD (SDHC) pozwala na powiększenie pamięci nawet o kolejne 32 GB.

MOVIO

Kamera o rozdzielczości 2 MPix, umieszczona na tyle obudowy może służyć jako rejestrator trasy, przydatny w wielu sytuacjach na drodze. Preinstalowane oprogramowanie AutoMapa Europa z licencją testową, zawierające najdokładniejszą siatkę dróg i adresów w Polsce oraz rejestrator trasy DailyRoad Voyager pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości urządzenia na drodze.

MOVIO, dzięki łączności bezprzewodowej WiFi daje swobodę połączenia z Internetem, a możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej USB pozwala na dostęp do wybranych plików. Urządzenie obsługuje również modemy 3G .

MOVIO

MOVIO dodatkowo jest wyposażone w złącze HDMI, pozwalające na podłączenie do telewizora, jak i w transmiter FM umożliwiający odtwarzanie komunikatów nawigacji i muzyki w samochodowym zestawie głośnikowym. Zestaw zawiera komplet niezbędnych akcesoriów takich jak ładowarka samochodowa, sieciowa, uchwyt samochodowy oraz kabel USB.
Produkt będzie dostępny w sprzedaży już za kilka dni w sugerowanej cenie 299 zł.

W tej cenie jest to dość przystępne urządzenie biorąc pod uwagę możliwość kręcenia podczas jazdy… Ciekawe tylko jak to w praktyce by się sprawdzało…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz