6

Overmax IntuTab. Tablet internetowy dla grupy 40+. Co oferuje?

Overmax IntuTabPoznańska firma Overmax prezentuje swój pierwszy tablet internetowy dedykowany grupie odbiorców 40+. Co takie urządzenie może oferować? Otóż całkiem sporo nowości. Jest specjalnie przygotowany interfejs z funkcjami głosowymi. System? Oczywiście Android…

Obecnie i seniorzy powoli oswajają się z technologiami. BYł już internet, smartfony, a teraz przychodzi czas na tablety internetowe. I tutaj z pomocą przychodzi model OverMax IntuTab. Aby lepiej zapoznać się z funkcjonalnością urządzenia producent przygotował specjalny przewodnik, w którym znajdują się dokładne informacje i wskazówki jak korzystać z tabletu, danej funkcji czy aplikacji.

IntuTab posiada specjalnie zaprojektowany pulpit ułatwiający obsługę tabletu z funkcjami głosowymi („Naciśnij a usłyszysz jaka to funkcja”). Użytkownik sam wybiera: wielkość czcionki, czy wygląd ekranu. Spośród czterech przygotowanych motywów – jeden specjalnie zaprojektowany layout dla osób niedowidzących, który otrzymał jedną z najwyższych ocen w teście w/g WCAG 2.0: The contrast ratio is: 18.19:1 Passed at Level AAA: „The luminosity contrast ratio is very good”.

Zobacz także: Nowe tablety Overmax: SOLUTION 7II i Solution 10 II. Oba modele z Androidem 4.2

Co ważne, seniorzy nie będą musieli się martwić o rejestrowanie w Google, pobieraniu aplikacji, ponieważ będzie sporo preinstalowanych aplikacji: Trafi, Coigdzie, Twoj osobisty trener, OnetNews, Interia Fakty, Plotki News, Legimi, NextTo, VoD Onet, Wiipedia, Leki refundowane, słowniki, rozmówki, Gadu Gadu, EasyCall, Lotto, Program Tv, Horoskop, Repertuar Kin.

Overmax IntuTab

Partnerami urządzenia są: Onet, Dziennik Gazeta Prawna oraz portal Senior.pl.

Tablet dostępny w sprzedaży w połowie października 2013, cena jest jeszcze nieznana.

I co sądzicie o tym produkcie? Czy kupilibyście go dla swojego dziadka, czy babci? A czy w ogóle seniorzy będą korzystać z tabletów? 🙂 Właśnie nad tym ostatnim pytaniem bym się poważnie zastanowił… Jakoś nie widzę babci z tabletem, ale w sumie do Internetu też się nie mogli przekonać, a teraz proszę…

Specyfikacja techniczna Overmax IntuTab:

– DVBT Dongle (Opcjonalnie),
– Pomoc,
– System: Android wraz ze specjalnym Intuicyjnym Interfejsem,
– procesor: Dual Core 2×1.6GHz,
– Ekran: 9” HD, rozdzielczość: 1024 x 600px – 16:9,
– Bateria: 4000 mAh,
– Pamięć RAM: 1GB,
– Pamięć wewnętrzna: 8GB,
– 2 x Aparat z funkcją Kamery,
– Slot kart pamięci: MicroSD – 32GB,
– GPS, Bluetooth, WiFi (802.11 b/n/g).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz

 • krysa

  ja bym kupila taki tablet mamie, aplikacje imponują. trzeba wprowadzac Starszych w swiat technologii, bo obecnie mamy do czynienia z E -wykluczeniem!!

 • Alicja

  Hola, hola Panie Michale. Jestem seniorką na emeryturze, mój brat jest starszy o 10 lat i obydwoje użytkujemy tablety od pierwszego samsunga 10.1. Ten tekst piszę na Nexusie 7. Niestety, w mojej najbliższej rodzinie ani mąż ani córki, ani także wnuki – nie odczuwają potrzeby korzystania z tabletu. Nie chcą nawet moich starszych egzemplarzy, wolą laptopy. Wg. nich, są łatwiejsze w użytkowaniu /mąż i córki/ albo mają większe możliwości/wnuki/.

  • Oj to w takim razie bardzo Panią przepraszam i powiem szczerze jest mi głupio! 🙁

   Ale przy okazji jestem szczęśliwy, że się pomyliłem i seniorzy nie boją się NOWYCH TECHNOLOGII 🙂

   A czy mogę wiedzieć jakie funkcje tabletu Pani wykorzystuje? 🙂

 • Alicja

  Wszystkie dostępne p. Michale;). Począwszy od poczty elektronicznej, czytania rrsów, sporządzania pism i opracowań czy opinii, planowania zadań, słuchania muzyki, oglądania internetowej tv, czytania literatury fachowej i beletrystycznej, obliczeń matematycznych, korzystania z rozkładów komunikacji, zakupów internetowych /nawet w Chinach/, zakupów biletów kolejowych i komunikacji miejskiej, korzystania z komunikatorów i telefonii internetowej, szkicowania, przechowywania plików w chmurze i wielu, wielu funkcji tak prostych jak budzik/minutnik czy stoper/, aplikacje pogodowe, dobry kalendarz czy kalkulator a nawet wymiana walut i bankowość elektroniczna. Elektronicznie rejestruję się do lekarza, rezerwuję leki w aptece. W tej chwili tyle pamiętam, ale zapewniam, że to nie wszystko. No właśnie, zapomniałam o bajkach i grach dla wnuków.