0

Phablet (Lumia 1520) i tablet (Lumia 2520) od Nokii już 22 października?

Firma Nokia w końcu chyba zaprezentuje swoją konkurencją dla Galaxy Note oraz pierwszy tablet internetowy. Oba urządzenia mają się nazywać podobnie – Nokia Lumia 1520 to phablet z ekranem 6 cali oraz Nokia Lumia 2520 z ekranem 10,1 cala. Co jeszcze oferują?

Do tej pory firmy Nokia na próżno było szukać na półkach z urządzeniami typu tablet, czy phablet, czyli połączenia funkcjonalności tabletu i smartfona.

Nokia Lumia 1520 – pierwszy phablet

Nokia długo kazała czekać na swoją odpowiedź na multimedialne urządzenie Galaxy Note. Od tego czasu minęło już sporo czasu i Samsung zdążył zaprezentować już trzecią generację Note.

Tym czasem Nokia Lumia 1520 ma się wyróżniać się ekranem o przekątnej 6 cali i rozdzielczości full HD (1080p), systemem operacyjnym Windows Phone 8 GDR3, bo ta wersja będzie dopiero wspierać 1080p. Ponadto układem napędowym ma być czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM.

Na pewno nie zabraknie także Bluetooth, WiFi, usługi muzyczne, czy nawigacyjne Nokii.

Jednak więcej sprawdzonych informacji na temat specyfikacji nie wiemy. I ciekawe czy coś do 22 października wycieknie…

Nokia Sirius czyli Nokia Lumia 2520

Nokia Lumia 2520

Chociaż tablet internetowy Nokia Lumia 2520, który był znany pod kodową nazwą Nokia Sirius, wyciekl nieco później niż Nokia Lumia 1520, to jednak na temat specyfikacji technicznej wiemy sporo.

Domniemana specyfikacja tabletu Nokia Lumia 2520

– 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800,
– 2 GB RAM,
– wyświetlacz 10 cali, rozdzielczość 1080p,
– modem LTE, Bluetooth, WiFi,
– aparat fotograficzny 10 Mpix, PureView,
– dołączana klawiatura z dodatkowym akumulatorem,
– microHDMI, microUSB oraz złącze kart microSD,
– aluminiowa obudowa.

Jeśli chodzi o sam wyświetlacz, to z pewnością nie może, po prostu NIE może zabraknąć szkła Gorilla Glass, czy technologii ClearBlack pozwalających na pracę podczas intensywnych promieni słonecznych.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz