2

Relacja z premiery tabletu Colorovo CityTab 7 Lite 3G GPS. Galeria zdjęć

Colorovo CityTab 7 Lite 3G GPSMiałem dzisiaj okazję przejechać się do Warszawy na oficjalną prezentację nowego tabletu internetowego firmy Colorovo. Jest to produkt, który ma być alternatywą dla nawigacji GPS. Model Colorovo CityTab 7 Lite 3G GPS zrobił na mnie pozytywne pierwsze wrażenie.

Oficjalna prezentacja miała miejsce w siedzibie firmy ABC Data, właściciela marki Colorovo. Jednak już podczas podróży na konferencję pokazano nam funkcjonalność najważniejszej funkcji – nawigacji GPS. W standardzie producent daje 3-miesięczną licencję na korzystanie z nawigacji NaviExpert. Po tym czasie trzeba odnowić oprogramowanie.

Colorovo CityTab 7 Lite 3G GPS

Po dojechaniu na miejsce, przedstawiciele marki Colorovo zaprezentowali najnowszy tabet internetowy. Jest to model Colorovo CityTab 7 Lite 3G GPS. Ma to być głównie konkurencja dla nawigacji GPS, którego stopniowo chyba odchodzą do lamusa. Własnie taką alternatywą ma być produkt Colorovo.

O zaletach i funkcjach nowego tabletu opowiadal Maciej Michalski oraz Dobrosław Wereszko. Pan Maciej skupił się na samym modelu CityTab Lite 7 3G GPS. Opowiedział o najważniejszych aspektach, a co dokładnie? Tego dowiecie się z poniższych zdjęć, bo udało mi się sfotografować slajdy. Pamiętać należy, że jest on dedykowany osobom często podrożującym, poniewaz w zestawie klient otrzyma uchwyt i ładowarkę samochodową.

Później przyszedł czas na Dobrosława Wereszko, członka Zarządu ABC Data. Opowiedział, że korporacja taksówkarska City Taxi z Węgier od sierpnia korzysta z ponad 700 tabletów CityTab Lite 7 3G GPS. Ten model został wybrany przez dostawcę oprogramowania. Jeden z przedstawicieli na konferencji zdradził mi, że premiera tego urządzenia miała się odbyć wcześniej, ale pierwsze egzemplarze rozeszły się bardzo szybko. trafiły w sumie do City Taxi i producent musiał wyprodukować kolejne sztuki.

Moje pierwsze wrazenia

Oczywiście udało mi się zabrać jeden model do testów. Dlatego w najbliższych tygodniach spodziewajcie się kilku materiałów na jego temat.

Ale jakie jest moje pierwsze wrażenie? Otóż całkiem pozytywne…. Obudowa wydaje się spasowana dość dobrze – nic nie odstaje, nie trzeszczy. A sam design przypadł mi do gustu. Nie wyróznia się na tle innych tabletów internetowych pod względem wyglądu, ale na pewno nie jest to wadą.

W tej chwili nie wiem jak będzie się sprawdzał w trakcie pracy, ponieważ z funkcji przetestowałem tyko NaviExpert, a także wyświetlacz. Jak na razie nie mam zastrzeżeń…

Cena i dostępność

Firma ABC Data ustawiła sugerowaną cenę detaliczną za ten model na 499 zl. Od jutra będzie dostępny w ofercie sieci Media Markt, Saturn, czy sklepach internetowych morele.net, Agito.pl, czy Komputronik. W tej chwili nie będzie dostępny w ofercie operatorów komórkowych w Polsce.

Specyfikacja techniczna Colorovo Cittab 7 Lite 3G GPS:

– procesor Qualcomm Dual Core 1,2 GHz,
– system operacyjny Google Android v4.0.4,
– waga 281 g, wymiary: 196x117x10,5 mm,
– ekran 7 cali, TFT LCD, 5-punktowy, rozdzielczość 1024×600 pikseli, 16:9,
– bateria litowo-polimerowa 2300 mAh,
– 512 MB RAM, 4 GB wbudowanej pamięci,
– wejście na kartę SIM,
– wbudowany modem 3G,
– GPRS, EDGE, WiFi 802.11 b/g/n,
– GPS z A-GPS,
– Bluetooth 4.0,
– dwa aparaty.

Zdjęcia zostały wykonane smartfonem Nokia Lumia 1020.

Colorovo CityTab 7 Lite 3G GPS

Obraz 1 z 31

Multimedialny tablet internetowy Colorovo CityTab 7 Lite 3G GPS.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz