0

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5. 20-calowy tablet. Do czego może posłużyć?

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5

Wczoraj firma Panasonic zaprezentowała w Polsce tablet internetowy, który ma mieć o przekątnej… 20 cali! Tak 20 cali! TO nie jest pomyłka, a jaka rozdzielczość? Oczywiście 4K! Chociaż to duży tablet, to jednak nie powinien być mu straszny upadek z wysokości do 76 cm. Adresowany jest do handlowców, czy lekarzy.

Nowy tablet Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 w wersji standardowej dysponuje 20-calowym dotykowym wyświetlaczem IPSα pozwalającym na obsługę treści w formacie A3. Dzięki rozdzielczości 3840×2560 oraz umieszczeniu 230 pikseli na każdym calu kwadratowym ekranu, urządzenie może dostarczać obraz w jakości 4K, która czterokrotnie przewyższa standard HD.

Ponadto zaawansowane podzespoły, takie jak dwurdzeniowy procesor Intel® CoreTM i5 vProTM o mocy 1,9 GHz. Edytowane obrazy mogą zostać zapisane na dysku twardym SSD lub na zewnętrznej karcie pamięci o maksymalnej pojemności 64 GB. Nowe urządzenie Panasonic oferuje wbudowany port USB w technologii 3.0, gniazdo kart SDXC oraz wejście słuchawkowe. Dodatkowo funkcjonalność tabletu może zostać zwiększona poprzez zastosowanie opcjonalnej podstawki biurkowej oferującej trzy dodatkowe wejścia USB oraz pojedyncze porty LAN
i HDMI.

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5

Ważące tylko 2,35 kg, urządzenie jest z kolei skierowane głównie do mobilnych użytkowników biznesowych, którzy oczekują bardzo wysokiej jakości obrazu oraz możliwości jego bieżącej, swobodnej obróbki. Niemniej jednak rozwiązania konstrukcyjne, takie jak wykonana z włókna szklanego obudowa o grubości jedynie 12,5 milimetra, pozwalają mu wytrzymać upadek z wysokości do 76 cm.

Dla użytkowników takich jak architekci, fotografowie oraz projektanci Panasonic przygotował opcjonalny elektroniczny rysik dotykowy (ang. Panasonic Electronic Touch Pen) umożliwiający bezpośrednią pracę na wyświetlaczu tabletu bez konieczności jego dodatkowej kalibracji. Pozwala on na odwzorowanie do 2048 różnych poziomów nacisku, przez co gwarantuje możliwość nanoszenia treści z dokładnością do najdrobniejszych szczegółów. Ponadto na 2014 rok Panasonic zapowiedział premierę Toughpada 4K UT-MB5 w wersji zaawansowanej, przygotowanej z myślą o użytkownikach oczekujących jeszcze wyższych parametrów technicznych.

Toughpad 4K UT-MB5 w wersji Standard będzie dostępny u Autoryzowanych Partnerów Panasonic w cenie od 21 000 złotych netto.

Taki tablet w domu? 😀

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz