0

Nokia Illusionist. Nokia pracuje nad kolejnym tabletem internetowym z Windows 8 RT?

Nokia Illusionist

Nokia Illusionist

Chociaż Nokia oficjalnie zaprezentowała już tablet internetowy Nokia Lumia 2520, to jednak producent pracuje nad kolejnym tabletem. Potwierdza to evleaks na Twitterze. Jednak za wiele o nowym sprzęcie nie wiemy…

Do tej pory jedynym tabletem internetowym firmy Nokia jest model Nokia Lumia 2520. Najważniejsze funkcje tego modelu to:
– ekran IPS LCD o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1080p, ClearBlack 665 nitów, szkło hartowane Gorilla Glass 2,
– procesor Snapdragon 800,
– 2 GB RAM,
– wbudowana pamięć 32 GB,
– obsługa kart microSD,
– aparat PureView 6,7 Mpix, autofokus, obiektyw ZEISS, drugi aparat 2 Mpix,
– Windows RT,
– NFC, A-GPS+GLONASS, WLAN 802.11 a/b/g/n oraz Bluetooth 4.0 LE,
– bateria 8000 mAh.

Specyfikacja techniczna nie jest najgorsza, a mi jedynie brakuje tutaj do pełni szczęścia wbudowanego, bezprzewodowego ładowania.

Nokia Illusionist. Kolejny tablet?

Jak twierdzi profil evleaks na Twitterze, Nokia pracuje nad kolejnym tabletem internetowym z systemem operacyjnym Windows 8 RT. Niestety szkoda, że to będzie wersja RT, ponieważ nie wszystkie aplikacje z Windows 8 będą działały na tablecie. Znów Nokia i Microsoft będą musieli zachęcać deweloperów do tworzenia treści.

O danych technicznych nie wiemy praktycznie nic. Nokia Illusionist ma być tabletem internetowym z ekranem o przekątnej 8 cali, czyli będzie mniejszy o dwa cale od Lumii 2520.

Na co jeszcze możemy liczyć? Na pewno będzie aparat fotograficzny PureView, a wyświetlacz będzie na pewno wspierać ClearBlack i Gorilla Glass 2. Inaczej po prostu sobie tego nie wyobrażam.

Informacje o Nokia Illusionist traktuje poważnie, bo to tej pory profil evleaks na Twitterze w niczym się nie mylił. Praktycznie za każdym razem jego wiadomości się potwierdzają. I tym razem pewnie będzie tak samo..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz