0

Qualcomm i nowy chipset Snapdragon 410 ze zintegrowaną łącznością 4G LTE

QualcommPrzedstawiciele firmy Qualcomm Incorporated ogłosili, że jego w pełni zależna spółka, Qualcomm Technologies, zaprezentowała czipset Qualcomm® Snapdragon™ 410 ze zintegrowaną łącznością 4G LTE (World Mode).

Umożliwienie szybszej łączności jest kluczowe dla wzrostu popularności smartfonów w regionach rozwijających się, a czipsety Qualcomm Snapdragon odpowiadają na te potrzeby w momencie, w którym 4G LTE rozpoczyna swój rozwój w Chinach.

Nowe czipsety Snapdragon 410 są produkowane w oparciu o technologię 28 nm. Wykorzystują 64 bitowe procesory oraz wydajność grafiki dzięki układowi Adreno 306 GPU, możliwości wideo 1080p oraz wsparciu dla kamery 13 megapikseli. Snapdragon 410 integruje 4G LTE oraz łączność 3G dla wszystkich znanych trybów i częstotliwości znanych na świecie oraz wsparcie zarówno dla pracy z dwiema, jak i trzema kartami SIM. Wszystko to w połączeniu z rozwiązaniem Qualcomm RF360 Front End Solution sprawia, że czipsety Snapdragon 410 będą pracować w trybie multimode i multiband. Czipsety Snapdragon 410 oferują także wsparcie dla większości kluczowych systemów operacyjnych, wliczając w to Android, Windows Phone oraz Firefox. Wzorcowe produkty stworzone przez Qualcomm Reference Design będą dostępne, aby przyspieszyć czas wdrożenia zaprezentowanych rozwiązań i zmniejszyć zaangażowanie działów R&D producentów.

Dostępność procesora Snapdragon 410 jest przewidziana w pierwszej połowie 2014 oku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz