0

Panasonic FZ-M1. 7-calowy wzmocniony tablet z Windows 8.1 Pro oraz procesorem i5

Panasonic Toughpad FZ-M1

Panasonic Toughpad FZ-M1

Firma Panasonic wprowadza do sprzedaży tablet internetowy Panasonic FZ-M1, który wyróżnia się mocną obudową, systemem operacyjnym Windows 8.1 Pro, procesorem i5, brakiem fizycznego wentylatora, a także 4GB. Wszystko za około 7 tys. zł.

W modelu Toughpad FZ-M1 po raz pierwszy wykorzystano procesor czwartej generacji Intel® CoreTM i5-4302Y vProTM, który zapewnia wysoką wydajność przy bardzo niskim poborze mocy na poziomie 4,5 W. W porównaniu do standardowego zużycia na poziomie 15 W, pozwala utrzymać minimalną emisję ciepła, dzięki czemu możliwe było wyeliminowanie z konstrukcji tabletu wentylatora. Ponadto urządzenie dysponuje 4 GB pamięci RAM (opcjonalnie 8 GB) i dyskiem twardym o pojemności 128 GB (opcjonalnie 256 GB). Nowy tablet działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro, przy czym istnieje również opcja zainstalowania systemu Windows 7.

Model o grubości 18 mm, ważący zaledwie 540 g, jest najcieńszym i najlżejszym na rynku wzmacnianym 7-calowym tabletem, tak twierdzi producent. Należy do serii urządzeń Fully Ruggedized i może wytrzymać upadek z wysokości do 150 cm. Ponadto jest zgodny ze standardem bezpieczeństwa IP65, co oznacza całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu oraz szczelność w przypadku zalania strumieniem wody. Może przy tym efektywnie pracować w temperaturach od -10 do +50°C.

Zobacz także: Panasonic Toughpad 4K UT-MB5. 20-calowy tablet. Do czego może posłużyć?

Czujnik światła dostosowuje on pracę tabletu do warunków zewnętrznych, co umożliwia nieprzerwaną pracę baterii przez 8 godzin. Dodatkowo użytkownicy, którzy chcieliby wydłużyć czas pracy mogą wymienić baterię bez konieczności wyłączania komputera. Czas jej ładowania wynosi 2 godziny.

Panasonic Toughpad FZ-M1

Panasonic Toughpad FZ-M1

Wśród zintegrowanych opcji znajduje się dostęp do sieci szerokopasmowej 4G i moduł GPS. Ponadto użytkownik może wyposażyć tablet w port szeregowy Mini-Serial, sieci lokalnej LAN, moduł komunikacji bliskiego zasięgu NFC, czytnik SmartCard, kodów kreskowych 1D/2D oraz czytnik dalekiego zasięgu UHF RFID. Oprócz tego Toughpad dysponuje portami USB 3.0, Micro SD, MicroSIM, wejściem słuchawkowym i gniazdem zasilania.

Mobilność urządzenia zwiększają moduły łączności bezprzewodowej, takie jak Gobi 5000, zapewniający dostęp do sieci 4G/LTE, Bluetooth w wersji 4.0 oraz Wireless LAN. Opcjonalnie dostępne jest także złącze antenowe, pozwalające na wzmocnienie odbioru sygnału. Jest to możliwe dzięki użyciu zewnętrznej anteny, zamontowanej na przykład na dachu pojazdu oraz wykorzystaniu samochodowej stacji dokującej. Z kolei za sprawą podstawki biurkowej tablet może w pełni zastąpić komputer stacjonarny. Z myślą o użytkownikach korzystających z wideokonferencji oraz konieczności tworzenia dokumentacji fotograficznej, w przedniej części tabletu zamontowano kamerę internetową o rozdzielczości 2 Mpx z mikrofonem stereo, a z tyłu aparat o rozdzielczości 5 Mpx. Opcjonalnie dostępny jest także aparat 8-megapikselowy.

Wykorzystujący technologie LCD, tablet oferuje dobrą jakość obrazu zarówno podczas pracy w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Zapewnia szeroki kąt widzenia, wysoki współczynnik kontrastu, jasność na poziomie 500cd/m² oraz rozdzielczość WXGA (1280×800 pikseli). Jednocześnie ekran wyposażony jest w powłokę antyrefleksyjną i może obsługiwać do 10 aktywnych punktów jednocześnie.

W zestawie z nowym tabletem Panasonic Toughpad FZ-M1 znajdzie się szereg dodatkowych akcesoriów, w tym podkładka biurkowa, samochodowa stacja dokująca, zasilacz, zestaw pasków do noszenia tabletu, torba oraz rysik.

Urządzenie będzie dostępne u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic od lutego 2014 roku w cenie 7200 zł netto.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz