0

CES 2014: Alcatel prezentuje 7 i 8-calowe tablety – Alcatel OneTouch POP7 i POP8

Alcatel OneTouch POP8 i POP7

Alcatel OneTouch POP8 i POP7

Już szczerze zapomniałem o marce Alcatel, a tu proszę niespodzianka. Na targach elektronicznych CES 2014 w Las Vegas producent zaprezentował dwa tablety internetowe – Alcatel OneTouch POP7 i POP8. Specyfikacja techniczna nie powala na kolana.

Alcatel to marka, która towarzyszyła mi głównie w dzieciństwie. W latach 90, czy początkowych 20, jeszcze te modele używałem, kojarzyłem i widziałem wśród znajomych. Później jakby mi ta firma przepadła. Oczywiście słyszałem coś tam co jakiś czas, ale niestety żadnego konkretnego urządzenia nie zaprezentowali. Przespali okres, coś jak Nokia, tylko, że fiński producent z samymi smartfonami o kilka lat za późno się pojawił. Wracajmy jednak do targów CES 2014 i propozycji Alcatela…

Alcatel OneTouch POP7

Alcatel OneTouch POP7

Alcatel OneTouch POP7

Pierwszym nowym tabletem internetowym jest 7-calowy OneTouch POP7, który pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android. Będzie to raczej tańsza propozycja, a specyfikacja nie powala na kolana.

Wyświetlacz, w OneTouch POP7, będzie charakteryzował się rozdzielczością 1024×600 pikseli i wartością 170 ppi. Motorem napędowym jest dwurdzeniowy procesor z częstotliwością pracy zegara 1,3 GHz, które jest wspomagane przez 1 GB RAM. Wbudowany dysk ma mieć 4 GB, ale nie zabraknie obsługi kart microSD, Bluetooth oraz WiFi. Ponadto, co najważniejsze pojawi się wbudowany moduł 3G.

Do dyspozycji będą także dwie kamery -2 oraz 0,3 megapiksela.

Alcatel OneTouch POP8

Alcatel OneTouch POP8

Alcatel OneTouch POP8

Drugą nowością jest multimedialny tablet internetowy OneTouch POP8, który ma mieć nieco lepszą specyfikację techniczną. Użytkownik będzie mógł skorzystać z ekranu o przekątnej 8 cali i rozdzielczości 1280×800 piksela (189 ppi).

„Sercem” urządzenia ma być czterordzeniowy procesor MediaTek MT8382 1,3 GHz oraz, najprawdopodobniej, 1 GB RAM. Z kolei wbudowana pamięć wyniesie 4 GB, ale można ją rozszerzyć za pośrednictwem portu microSD.

W OneTouch POP8 mają być także dwie kamery, takie same jak w POP7, 2 oraz 0,3 megapiksela.

Oczywiście nie zabraknie modułu 3G, WiFi, czy Bluetooth.

Tablety Alcatela

I co sądzicie o tych propozycjach Alcatela? Czy faktycznie tymi tabletami firma ma jakiekolwiek szansę na tym trudnym rynku? Według mnie wielkiego szału nie ma i ciekawe, czy w ogóle te sprzęty pojawią się na polskim rynku…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz