0

Microsoft postawi na tanie tablety z Windows RT?

Microsoft Surface RT

Microsoft Surface RT

Według najnowszych nieoficjalnych informacji, firma komputerowa Microsoft nieco zmieni swoją taktykę. Zamierza zaatakować rynek tabletów internetowych z systemem operacyjnym Windows RT. Cena nie przekroczy 150 dolarów.

Takie informacje przekazały zagraniczne serwisy branżowe na podstawie analityka Ming-Chi Kuo, który twierdzi, że już są wybrane tanie tablety internetowe z Windows RT. Producent już przetestował rozwiązanie i zdecydował, a obecnie poszukiwane są firmy zajmujące się produkcją tabletów.

Na co można liczyć w tanim tablecie z Windows RT? Otóż „sercem” ma być procesor wyprodukowany przez chińska firmę – Allwinner. Tablet za 150 dolarów może dysponować platformą Microsoftu, a także ekranem dotykowym o przekątnym 8 cali.

Po co takie tanie sprzęty? Otóż Microsoft chce uratować jeszcze swój system Windows RT, a stanie się tak, jak po prostu pojawi się w urządzeniach. Obecnie na rynku na próżno szukać takich tabletów.

Według mnie jest to bardzo dobra decyzja firmy Microsoft, bo najpierw przy okazji tanich tabletów, użytkownicy nauczą się platformy, przywiążą się do niej, a w przyszłości jest większa szansa na inwestycję w droższy i bardziej wydajny sprzęt. A Wy co sądzicie? Zgadzacie się ze mną?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz