0

Czego oczekujemy od tabletu?

Z roku na rok rynek tabletów sukcesywnie się rozrasta i oferuje nam coraz to nowe rozwiązania. Preferencje związane z urządzeniami tego typu mogą być naprawdę różnorodne – jedni wolą korzystać z budżetowego sprzętu za 300-400 złotych, inni zaś wybiorą urządzenia o doskonałej specyfikacji, na które trzeba wydać nawet kilka tysięcy.

Jaki powinien być tablet idealny? Okazuje się, że w trakcie planowania zakupu tego typu urządzeń, pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę, jest przekątna ekranu. Najczęściej wybieraną wielkością okazało się 10”.

Podobnie ważny wydaje się nam producent. Wśród marek specjalizujących się w projektowaniu tabletów zdecydowanym faworytem jest Samsung. Uwagę konsumentów przyciągają także produkty firm Asus i Lenovo. Przyszłym właścicielom urządzeń bardzo zależy również na tym, by posiadały one funkcje związane z komunikacją – najczęściej 3G, GPS czy Bluetooth.

Preferowaną rozdzielczością ekranu okazało się 1280×800, zaś systemem operacyjnym – Android 4.x. Wybierane przez internautów urządzenie powinno również posiadać 1GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 16GB i procesor Intel Core i5. A wszystko to najlepiej w cenie, która nie przekroczyłaby 1000 złotych.

Poniżej prezentujemy również zestawienie najpopularniejszych modeli tabletów. Niespodziewanie, na pierwszym miejscu znalazł się polski sprzęt Goclever Terra 70. Egzemplarze z miejsc drugiego i trzeciego nie powinny już jednak budzić większego zdziwienia – są nimi urządzenia renomowanych marek Samsung i Lenovo.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz