0

Colorovo wraz z resellerami przewiduje 2014 rok. Relacja z konferencji

Colorovo rynek tabletów w 2014 rokuNa zaproszenie firmy ABC Data wybrałem się dzisiaj na konferencję marki Colorovo, która była poświęcona trendom na rynku tabletów internetowych w 2014 roku. Dane, która zostały zaprezentowane są autorstwa ABC Data, ponieważ zostały przez nich opracowane. W ankiecie wzięło udział ponad półtora tysiąca resellerów, a niektóre z wniosków wydają się bardzo interesujące.

Badanie, które zleciła firma ABC Data zostało przeprowadzone w styczniu tego roku. Udział w niej wzięli sprzedawcy sprzętu. Nie było ich mało, ponieważ dokładnie przepytano 1537 resellerów. Podzielono ich na trzy grupy – mali, średni oraz duzi.

Czego można się spodziewać w 2014 roku?

Wnioski z przeprowadzonej ankiety są niezwykle ciekawe. Sam jestem zaskoczony, że dzisiaj dowiedziałem się tyko dość interesujących rzeczy. Colorovo zdradziło kilka danych na temat swojej firmy, ale o tym nieco później.

Colorovo rynek tabletów w 2014 roku

Pierwsze pytanie dotyczyło systemu operacyjnego w tabletach. Oczywiście wszyscy resellerzy nadal przewidują dominację platformy Android. Prawie 70 proc. badanych uważa, że to system Google będzie wiodący. Na drugim miejscu jest Windows 8, ale jego znaczenie ma się powiększać.

Na początku skupię się na klientach biznesowych. Dla tej grupy odbiorców nadal największym zainteresowaniem będą się cieszyć tablety internetowe o przekątnej ekranu 10 oraz 10,1 cali. Taki rozmiar dla biznesu jest najbardziej optymalny. Przy wyborze tabletu w biznesie ważnym aspektem jest również wbudowany moduł 3G. Ponad połowa resellerów uważa, że jest on bez biznes wymagany. Z kolei moduł GPS nie jest kluczowym czynnikiem przy wyborze przez klientów biznesowych oraz indywidualnych. A jak z ceną? Biznes będzie płacić maksymalnie 1000 zł brutto. Ponadto producenci muszą pamiętać o wsparciu technicznym, ponieważ jest on przez biznes wymagany. Aż 39,1 resselerow uważa to za konieczność.

Colorovo rynek tabletów w 2014 roku

Natomiast klienci indywidualni oprócz 10 calowych urządzeń, cenią sobie również 7 oraz 8 cali. Z kolei ta grupa odbiorców jest zainteresowana tabletami do 800 zł netto. W drugiej kolejności są to urządzenia z przedziału 300-500 zł.

Sprzedaż tabletów internetowych według resellerów w 2014 roku nie zwolni. Wręcz przeciwnie, możemy się spodziewać większego zainteresowania. Ponad połowa resellerów uważa, że sprzedaż tabletów wzrośnie o 5 proc. Nieco mniej przewiduje o 10 proc. Ponoć w całym 2013 roku w Polsce sprzedano około 2 mln egzemplarzy tabletów. W 2014 roku rynkiem nadal ma dominować Samsung, na którego stawia prawie 70 proc. ankietowanych. Na podium znalazłoby się jeszcze miejsce dla Apple oraz ASUS. Z kolei Colorovo ma konkurować z takimi firmami, jak Prestigio, Manta, HTC, czy LG.

Colorovo rynek tabletów w 2014 roku

Plany Colorovo

Jak marka Colorovo zamierza podbić rynek tabletów internetowych w Polsce, w 2014 roku? Jeszcze w tym roku zadebiutują nowe tablety internetowe z systemem operacyjnym Google Android i to już w wersji 4.4. Natomiast starsze modele otrzymają aktualizację oprogramowania do wersji Androida 4.3.

Colorovo rynek tabletów w 2014 roku

Co ciekawe, w kwietniu 2014 roku na rynku ma się pojawić pierwszy tablet internetowy z układem Intel oraz systemem operacyjnym Windows 8.1. Może to być niezwykłe urządzenie, bo akumulator ma mieć 7900 mAh pojemności, a pamięć RAM wyniesie 2 GB. Producent planuje kilka wersji urządzenia (specyfikacja różna), a cena ma wynosić od 800 do maksymalnie 1200 zł.

Colorovo rynek tabletów w 2014 roku

Po cichu zadebiutował również tablet internetowy Colorovo CityTab Lite 7 3G GPS 2.0, którego sprzedaż, według producenta, jest na dobrym poziomie.

Colorovo rynek tabletów w 2014 roku

Colorovo ma dość ambitne plany. Planuje sprzedawać tablety typu Transfomers, czyli z dołączaną klawiaturą. W ten sposób z urządzenia można korzystać jak z laptopa. Ale to nie wszystko. Producent chce stworzyć tablet z dwoma systemami operacyjnymi do wyboru. Klient przy uruchomieniu zdecyduje z jakiej platformy teraz będzie korzystał.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz