0

Nokia i interaktywna ramka ekranu. Patent Nokii

interaktywna obudowa patent nokiaInżynierowie fińskiego producenta wpadli na pomysł wykorzystania i tak istniejącej ramki wokół ekranu. Według zarejestrowanego patentu, użytkownik za pomocą odpowiedniego nacisku uruchamiał by poszczególne funkcje w tablecie.

Do tej pory zawsze wokół ekranu w tablecie, czy smartfonie widnieje ramka, która po prostu musi być, aby zmieścić podzespoły. Jednak Nokia ma pomysł jak to wykorzystać. Według opublikowanego patentu, firma Nokia planuje umieścić w ramkach specjalne czujniki. W ten sposób ramka ma działać w sposób interaktywny z użytkownikiem.

Jak to ma działać dokładnie? Chyba na takiej zasadzie, że odpowiedni nacisk na obudowę uruchomi odpowiednią funkcję, np. regulacja głośności, czy spust aparatu lub włączenie aplikacji muzycznej. Ciekawe jak to by wyszło w praktyce. Już wcześniej Apple tez planowało podobną rzecz, ale niestety wszystko gdzieś przepadło. Wniosek patentowy złożony, przyznany, a funkcji brak. Czy tak też będzie w przypadku Nokii? Zobaczmy…

źródło: phonearena.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz