0

Recenzja Colorovo CityTab Vision 7 2.1. Mały i poręczny tablet z 4-rdzeniami

Colorovo CityTab Vision 7 2.1 1Od kilkunastu dni mam okazję użytkować multimedialny tablet internetowy Colorovo CityTab Vision 7 2.1. Jest to niewielkie urządzenie o średniej, trzeba to przyznać, specyfikacji. Jednak producent oferuje ten sprzęt w stosunkowo przyzwoitej cenie. A jak w praktyce? Sprawdziłem.

Zestaw

Klient, który zdecyduje się na zakup multimedialnego tabletu Colorovo otrzyma standardowy zestaw gadżetów. W opakowaniu znajduję się tablet, ładowarka sieciowa, zestaw słuchawkowy, kabel USB oraz karta gwarancyjna.

Konstrukcja

tablet internetowy Colorovo jest małym i poręcznym urządzeniem. Gdy tylko się go weźmie do ręki, to mam się wrażenie, że jest to solidny sprzęt. Według mnie, CityTab Vision 7 2.1 wytrzyma nie jeden upadek. Konstrukcja wydaje się mocna i dobrze spasowana. Żaden element nie piszczy, nie trzeszczy. Obudowa została wykonana z plastiku, ale dobre jakości, bo w dłoni trzyma się pewnie.

Colorovo CityTab Vision 7 2.1 2

Wymiary tabletu to 190x113x7,2 mm, a waga wynosi 260 g. Te parametry zapewniają Wam idealną pozycję urządzenia w dłoni. Nawet gdy leżymy i długo trzymamy tablet w rękach, to nie cierpną tak szybko. Po bokach tabletu umieszczono wejście microUSB, miniHDMI, ładowania, słuchawkowe, a także dwa przyciski – zasilania oraz „domek”, który powoduje przejście do głównego pulpitu.

Wyświetlacz

Testowany tablet wyposażony jest w dotykowy ekran wykonany w technologii IPS o przekątnej 7 cali oraz rozdzielczości 1280×800 pikseli. W praktyce nie jest to wyświetlacz o super możliwościach, rewelacyjnej grafice. W tym przedziale cenowym po prostu nie ma na to szans. Kolory nie są w pełni „żywe”, są nieco smutne, za mgłą. Jednak w codziennym użytkowaniu nie przeszkadza to. Śmiało można grać w gry, czy oglądać filmy, grafika nie zawiesza się. Z czułością na dotyk tez nie jest najgorzej. Tylko czasami musiałem kilka po kilka razy w jedno miejsce, aby się dana opcja uruchomiła.

Colorovo CityTab Vision 7 2.1

Łączność

Tablet internetowy Colorovo CityTab Vision 7 2.1 został wyposażony w moduł do obsługi sieci bezprzewodowych WiFi. Urządzenie pracuje w pasmach 802.11 b/g/n. Podczas kilkunastu dni testu kilka razy łączyłem się z nowymi punktami dostępowymi i nigdy nie było problemu. Za każdym razem po wpisaniu prawidłowego hasła, miałem dostęp do Internetu. Stabilność połączenia to też mocna strona tabletu. Nawet przy najniższym zasięgu, transmisja danych przebiega bez problemu, bez przerywania.

Colorovo CityTab Vision 7 2.1

Przeglądarka internetowa to oczywiście to jeden z najważniejszych aspektów w tablecie internetowym. Przeglądanie stron internetowych to podstawowa funkcjonalność w takim sprzęcie. Standardowa aplikacja działa bez zarzutu. Praca na kilku kartach jednocześnie nie stanowi żadnego problemu.

Benchmarki

Liczby do nas najlepiej czasami przemawiają, więć mam dla Was konkretne wyniki z dwóch aplikacji, które sprawdzają wydajność urzązenia mobilnego. W oprogramowaniu AnTuTu Benchmark uzyskał wynik , a w Quadrant Express –

Colorovo CityTab Vision 7 2.1

W środku

Urządzenie pracuje pod kontrolą 4-rdzeniowego procesora ATM7029 Cortex A9 o częstotliwości pracy zegara 1.2 GHz oraz 1 GB RAM. Z kolei na dane oraz aplikacje producent przeznaczył 8 GB. Jeśli to okaże się za mało, to użytkownik może skorzystać z karty microSD. Natomiast za prawidłowe przetwarzanie grafiki odpowiada akcelerator graficzny Vivante GC1000+.

System operacyjny

Firma Colorovo zdecydowała się na skorzystanie z systemu operacyjnego Google Android w wersji 4.2. Niestety nie będzie możliwości zainstalowania Androida 4.4 Kitkat, ale jest duża szansa na dostępność oprogramowania Android 4.3. Producent nie zainstalował dodatkowej nakładki graficznej. Interfejs jest typowy dla platformy Android 4.2. W praktyce system działał bez większych zarzutów. Podczas testów ani razu mi się nie zawiesił. Owszem, czasami odczuwałem delikatne spowolnienia, czy zawieszki, ale to by było wszystko. Śmiało mogłem pracować jednocześnie na kilku aplikacjach jednocześnie.

Colorovo CityTab Vision 7 2.1

Muzyka

Testowany tablet jest wyposażony w podstawową aplikację do zarządzania utworami muzycznymi. Pod względem funkcjonalności oraz interfejsu nie różni się zupełnie niczym od innych tabletów z Androidem. Dlatego warto się skupić na jakości wydobywanego dźwięku. Zdecydowanie lepiej korzystać z tabletu jako źródło muzyki dla zewnętrznych urządzeń audio. Z głośnika zainstalowanego w tablecie nie ma wielkiej pociechy. Głoś nie jest głośny i przeciętnej jakości. Jednak, gdy tylko podłączymy słuchawki, bądź głośniki, to już jest o niebo lepiej.

Colorovo CityTab Vision 7 2.1

Kamera

Chociaż w tablecie internetowym Colorovo CityTab Vision 7 2.1 producent umieścił dwie kamery, to jednak ich matryca nie pozwala na zbyt wiele. Główny aparat fotograficzny charakteryzuje się matrycą 2 megapiksele, a z przodu jest jeszcze 0,3 Mpix. Jakość zdjęć do najlepszych nie należy, ale nie ma się co dziwić, skoro jest tylko 2 Mpix. Przy dziennym świetle jesteśmy w stanie wykonać wyraźne zdjęcie.

Colorovo CityTab Vision 7 2.1

Akumulator

W tablecie internetowym Colorovo CityTab Vision 7 2.1 umieszczono baterię litowo-polimerową o pojemności 3000 mAh. Nie jest to dużą pojemność, ale i wymiary tabletu nie są duże. Podczas testów, użytkowałem tablet średnio kilkanaście/kilkadziesiąt minut dziennie. I w tym czasie ładowałem sprzęt średnio co 4 doby. Jest to według mnie całkiem przystępny wynik.

Colorovo CityTab Vision 7 2.1

Testy wydajnościowe

Testowany tablet sprawdziłem również w dwóch najpopularniejszych i darmowych oprogramowaniach do sprawdzania wydajności urządzeń mobilnych. W pierwszej aplikacji, AnTuTu Benchmark, tablet uzyskał wynik na poziomie 10413 punktów. Natomiast w oprogramowaniu Quadrant – Edycja Standardowa uzyskany wynik to 3686 punktów.

AnTuTu Colorovo CityTab Vision 7 2.1

Quadrant Colorovo CityTab Vision 7 2.1

Podsumowanie

Tablet internetowy Colorovo CityTab Vision 7 2.1 to urządzenie o przeciętnych możliwościach, ale oferowanych w rozsądnej cenie. Za ponad 300 zł otrzymamy mały i funkcjonalny tablet, który może się przydać podczas podróży. Zapakujemy go wszędzie – w torebkę, plecak.

ZALETY:

– dobra cena,
– ekran IPS,
– wydajna bateria,
– dobra jakość obudowy.

WADY:

– aparat,
– głośnik.

DANE TECHNICZNE CityTab Vision 7 2.1:

– ekran 7 cali, IPS, 1280×800 px,
– 4-rdzeniowy procesor 1.2 GHz,
– 1 GB RAM, 8 GB wbudowanej, obsługa kart microSD,
– WiFi (802.11 b/g/n),
– system operacyjny Google Android 4.2,
– microUSB 2.0, miniHDMI, minijack.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz