0

Prestigio przewiduje wzrost sprzedaży tabletów. Przyszłość to Windows [wideo]

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1 3G

Dzisiaj na stronie Agencji Informacyjnej Newseria znalazłem bardzo ciekawy wywiad, w którym przedstawiciel Asbis, firmy odpowiedzialnej za Prestigio, wypowiadał się na temat rynku tabletów w 2014 roku. Sprzedaż ma wzrosnąć o 50 proc. Zdecydowanie więcej niż według Colorovo.

Urządzenia na Androidzie, czyli głównie tablety, mają w tej chwili największy udział w rynku – to nie ulega żadnej wątpliwości – i one będą się wciąż sprzedawały. GFK szacuje wzrost rynku w granicach 30–40 proc., jednak naszym zdaniem rynek jest w stanie urosnąć o 50 proc. w 2014 roku.

twierdzi Tobiasz Jankowski, dyrektor sprzedaży detalicznej w firmie Asbis, przedstawiciela marki Prestigio w Polsce.

Jankowski odnosi się do badania „Rynek tabletów w Polsce”, które zostało przeprowadzone przez polski oddział Microsoftu. Wskazali oni to, czego im najbardziej brakuje w tabletach. Respondenci wskazywali najczęściej brak możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych (40 proc. odpowiedzi) czy brak profesjonalnego programu biurowego (33 proc.). I na te braki odpowiedzią ma być system operacyjny Windows 8. Szczególnie dostępność Office jest kluczem do sukcesu… Na studiach to pozycja obowiązkowa.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz