1

Nokia ma problem z tabletem Lumia 2520. Sprzedaż wstrzymana

Nokia AC-300W Polsce jeszcze nie ruszyła sprzedaż multimedialnego tabletu internetowego Nokia Lumia 2520, a niewykluczone, że zostanie przesunięta. Powód jest poważny – zagrożenie życia przez problem z ładowarką sieciową.

Obecnie sprzedaż Nokii Lumia 2520 trwa tylko w niektórych krajach europejskich. I właśnie klienci tych krajów są zagrożeni. Wszystko przez wadliwe ładowarki sieciowe, które producent dołączył do zestawu. Mogą one spowodować porażenie użytkownika prądem! Wszystko przez złe zabezpieczenie wtyczki ładowarki – plastikowa obwódka może się poluzować i porazić klienta w razie dotknięcia. Oczywiście, aby się to stało, to musi zdarzyć się szereg zbiegów okoliczności, ale jednak trzeba uważać.

Problem jest dość spory, bo dotyczy aż 30 tys. ładowarek sieciowych, które zostały sprzedane na terenie w Austrii, Danii, Finlandii, Niemczech, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Niestety klienci z tych krajów muszą teraz uważać. Nokia zaleca, aby użytkownicy przestali od razu korzystać z tych ładowarek. Obecnie producent wyjaśnia sytuację, ponieważ Nokia zleciła produkcję tego sprzętu zewnętrznej firmie. Widocznie ten podmiot nie wywiązał się odpowiednio z umowy, bo tej pory nie słyszałem, aby ktoś narzekał na ładowarki Nokii.

Mnie cieszy, że Nokia oficjalnie o tym poinformowała – nie ściemnia, nie tuszuje. Kawa na ławę i wszystko. Teraz pozostaje czekać na rozwój sytuacji…

źródło: news.softpedia.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz