1

HaierPad Mini 781 w sprzedaży. Cena to 799 zł

HaierPad Mini 781W Polsce debiutuje nowy tablet internetowy HaierPad Mini 781, który od kilku dni jest przez nas testowany. W internetowym sklepie X-kom.pl trzeba za ten produkt zapłacić 799, 809 lub 819 zł – w zależności od wybranego zestawu.

HaierPad Mini 781 znany też jako po prostu HaierPad 781 został pokazany na targach elektronicznych Mobile World Congress 2014. Teraz jest już dostępny w sprzedaży. W internetowym sklepie X-kom.pl można kupić ten sprzęt w trzech wersjach. Za sam tablet internetowy HaierPad Mini 781 trzeba zapłacić 799 zł. Natomiast jeśli zdecydujemy się zestaw z etui to 809 zł, a z kartą pamięci o pojemności 16 GB – 819 zł.

Urządzenie ma wyświetlacz IPS 7.9″ o rozdzielczości 1024×768 punktów. Stosunek pikseli na cal to zaledwie 162 ppi, co jest kiepskim wynikiem. Szerokie katy widzenia gwarantuje IPS, ale ciekawe jak będzie wyglądała jakość grafiki. Interfejs zapewnia system operacyjny Google Android 4.2. Niestety raczej nie zainstalujemy nowszej wersji Androida.

Prawidłową pracę tabletu ma zapewnić 4-rdzeniowy procesor Cortex-A9 o częstotliwości taktowania zegara 1.6 GHz oraz 1 GB RAM. Dy dyspozycji jest także 8 GB pamięci wbudowanej. Oczywiście urządzenie obsługuje karty pamięci. Zdjęcia będzie można wykonać za pomocą aparatu fotograficznego 5 Mpix oraz 2 Mpix. W obudowie znajduję się także moduł WiFi 802.11 b/g/n oraz Blutooth 3.0. Natomiast akumulator ma 4100 mAh pojemności.

źródło: własne

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz

 • misqot

  UWAGA!

  Haier Pad Mini 781 w najpowszechniejszej wersji, tj. 8GB NAND z zainstalowanym Androidem 4.2.2, jest praktycznie nieużywalny – z powodu niechlujnie przygotowanego oprogramowania występują podczas jego użytkowania bardzo uciążliwe, kilku-kilkunastosekundowe lagi objawiające się brakiem reakcji tabletu na dotyk (zamrożeniem). Problem zauważony został przez wielu użytkowników i CAŁKOWICIE ZLEKCEWAŻONY przez firmę Haier, która mimo monitów i skarg zaprzestała aktualizacji softu modelu 781 oraz odmówiła wypuszczenia Androida 4.4 KitKat.

  Tymczasem, jak wiadowo, model Haier Pad 781 Mini to de facto tablet FNF iFive Mini 3 (wersja pierwsza bez Retiny), do którego wypuszczono najnowszego Andka w wersji KitKat 4.4.2 oraz jego wersje modowane.

  Poniżej załączam link do poprawnie działającego i przetestowanego przeze mnie osobiście KitKata 4.4.2 przeznaczonego dla Haier Pad 781 Mini, a utworzonego przez forumowicza Kasty z forum Arctablet. Instalacji dokonujemy poprzez RKBatchTool v1.7.

  Flasher do ROMu:

  https://www.dropbox.com/s/2l959syry1ydndk/Rockchip_Batch_Tool_v1.7.zip?dl=0

  Modowany ROM KitKat:

  https://www.dropbox.com/s/2qhalmndjvjlyr3/kasty-fnf_ifive_mini3-442-204_20140214-rooted4_mu.zip?dl=0

  Oryginalny wątek użytkownika Kasty:

  http://www.arctablet.com/blog/forum/ifive-mini-models/rom-fnf-ifive-mini3-android-4-4-2-kitkat-custom-rooted-firmware-based-on-v2-0-4-20140214/

  PO MODYFIKACJI ROMU TO ZUPEŁNIE INNY TABLET – WSZYSTKO DZIAŁA IDEALNIE PŁYNNIE, BEZ LAGÓW I OPÓŹNIEŃ. DOSŁOWNIE JAK IPAD MINI 🙂

  W AnTuTu tablet przebił u mnie granicę 24000… ROM jest zrootowany, najnowszy KitKat 4.4.2, dostęp do CWM Recovery. Same zalety 😉

  ——-

  Flashowanie ROMu (tutorial) – WYŁĄCZNIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! NIE ODPOWIADAM ZA ZANIKI ZASILANIA I JAKIEKOLWIEK SZKODY (choć nie powinno być żadnych problemów):

  1/ we WŁĄCZONYM tablecie z wpiętym kabelkiem microUSB wcisnąć i PRZYTRZYMAĆ przycisk wyłączania – pojawi się menu wyłączenia, które należy zignorować i po 10 sekundach od wyłączenia ekranu tablet będzie w trybie FLASHMODE

  2/ wpiąć wtedy drugą końcówkę do portu USB komputera (bezpośrednio!) – można puścić przycisk wł/wył

  3/ tablet powinien być rozpoznany przez system (tutorial dla Win7), jeśli trzeba, w Menedżerze Urządzeń zainstalować sterowniki z pakietu RKBatchTool (folder drivers dla Win7)

  4/ uruchomić jako administrator program RKBatchTool

  5/ poprawnie rozpoznany tablet powinien w RKBatchTool widnieć jako ZIELONY kwadrat z jedynką w środku (może byc inny numer)

  6/ w górnej części okna wybieramy ROM do flashowania z rozpakowanego wcześniej archiwum zip (przycisk […]) – powinien to być plik z rozszerzeniem IMG (np. uptade.img)

  7/ następnie wcisnąć przycisk RESTORE (gwarantuje poprawne sformatowanie pamięci tabletu), poczekać aż do pojawienia się ZIELONEGO wiersza w polu tekstowym (mój zrzut logu poniżej):

  **********Restore Action**********
  **********Restore Start Total**********
  Test Device Start
  Test Device Success
  Lowerformat Device Start
  Lowerformat Device Success
  Test Device Start
  Test Device Success
  Check Chip Start
  Check Chip Success
  Get FlashInfo Start
  Get FlashInfo Success
  Prepare IDB Start
  Prepare IDB Success
  Download IDB Start
  Download IDB Success
  Reset Device Start
  Reset Device Success
  Wait For Loader Start
  Wait For Loader Success
  Test Device Start
  Test Device Success
  Download Firmware Start
  Download Firmware Success
  Reset Device Start
  Reset Device Success
  **********Restore Done Success Fail Timems**********

  Oczywiście po powyższym tracimy gwarancję – przynajmniej do czasu gdy ktoś wpuści czysty ROM z Haiera 781.

  W razie pytań można pisać do mnie na adres misqot.ekran(małpa)gmail(kropka)com.