0

Acer Switch 10. Pierwsze wrażenia… Acer wraca na właściwe tory? [galeria]

Acer Switch 10W dniach 7-8 maja miałem okazję wybrać się na szkolenie produktowe firmy Acer. Przez kilkanaście minut miałem szansę pobawić się nowym tabletem internetowym Acer Switch 10, który charakteryzuje się systemem operacyjnym Windows 8.1 oraz klawiaturą z pamięcią 500 GB. Sam design również przypadł mi do gustu.

Multimedialne urządzenie Acer Switch 10 jest przedstawicielem tabletów hybrydowych, czyli tabletu wraz z klawiaturą. Właśnie ten model został pokazany podczas oryginalnego szkolenia firmy Acer Polska, która postanowiła zabrać kilkudziesięciu blogerów na dwa dni do Hotelu 511. Podczas tych dni szkolenia produktowe w formie zabawy były powiązane z zadaniami sprawnościowymi. Ogólnie całe spotkanie bardzo mi się podobało, bo spotkałem tam naprawdę rzesze sympatycznych osób. Jednak wracając do samego tabletu Acer Switch 10…

Acer Switch 10

Konstrukcja, czyli tablet 2w1

Tablet internetowy Acer Switch 10 charakteryzuje się dołączaną klawiaturą za pomocą magnesów. Co ważne wbudowany jest w nią dysk twardy o pojemności 500 GB oraz porty USB. W ten sposób pojemność i możliwość sprzętu są znacznie zwiększone. Przy takiej ilości dostępnych gigabajtów, bo sam tablet ma jeszcze 64 GB, możemy zapisać naprawdę dużo danych.

W jaki sposób montowana jest klawiatura do ekranu? Otóż za pomocą specjalnych dwóch magnesów, których zaczepy są umieszczone w stacji dokującej. Bardzo fajnie, że zdecydowano się na magnes, bo w ten sposób wyświetlacz z klawiaturą praktycznie sam do siebie przylega. Jednak nie jest to na tyle mocny uchwyt, aby nie uważać, przy gwałtownych ruchach. Gdy tablet był złożony to postanowiłem sprawdzić, jak mocno trzeba szarpnąć ekranem, aby się odłączył. I jaki jest wynik? Można powiedzieć, że działa w miarę rozsądnie. Nie jest za lekko, ani za mocno. Nie wyobrażałbym sobie siłowania podczas wyciągania tablet od klawiatury, to nie miałoby sensu.

Acer Switch 10

Co ważne, ekran można „dotykać”, gdy urządzenie jest w pozycji typowej dla laptopa. Ekran się nie zgina pod naciskiem, no chyba, że przesadzimy z mocą 🙂 Wszystko oczywiście w granicach rozsądku. Sama konstrukcja pozwala na wyginanie ekranu w różnych pozycjach. Można go odpiąć i wpiąć od drugiej strony. W ten sposób podczas oglądania filmów nie musimy oglądać klawiatury, czy elementów obudowy.

Klawiatura – wygodna?

Skoro nowy produkt Acera jest wyposażone w fizyczną klawiaturę, to na pewno interesuje Was jakość tego wykonania. Po kilku minutach użytkowania mogę stwierdzić, że nie mam zastrzeżeń. Wydaje się, że klawiatura będzie wygodna, a przyciski działają dość stabilnie. Wyczuwalny jest skok działania, a i są od siebie oddzielone w odpowiedniej odległości.

Acer Switch 10

Odłączany wyświetlacz

Ekran w urządzeniu Acer Switch 10 jest mobilny, tzn. można go odłączyć od klawiatury i korzystać normalnie jako tablet. Użytkownik ma do dyspozycji ekran 10″ oraz rozdzielność 1366×768 pikseli. Technologia IPS zapewnia szerokie kąty widzenia oraz dobry kontrast. Pomóc w tym mają również takie rozwiązania jak Zero Air Gap, która umożliwia uzyskanie jaskrawego i wyraźnego obrazu, a Acer LumiFlex widoczność ekranu podczas użytkowania przy dużym świetle słonecznym. Ważna jest również reakcja na dotyk, która w tym modelu działa bez zastrzeżeń. Oczywiście jeśli chodzi o pierwsze parę minut testu. Przez ten czas nie miałem problemu z uruchomieniem danej opcji.

Acer Switch 10

Szkolenie produktowe było prowadzone również na świeżym powietrzu, więc od razu mogłem sprawdzić, czy ekran jest czytelny, gdy działają na niego promienie słoneczne. I jaki wynik? Otóż pozytywny. Z kilku metrów oczywiście nic nie zobaczymy, ale jeśli mamy przed sobą tablet na wyciągnięcie ręki, to wszystkie informacje są czytelne. A jakość kolorów jest na dobrym poziomie. Bardzo fajnie, że wyświetlacz może pracować, gdy działają na niego promienie słoneczne, bo w ten sposób można go zabrać na plażę, wyjść z nim na balkon

Acer Switch 10

System Windows 8.1 i pakiet Office

Acer zdecydował się na system operacyjny Windows 8.1 w pełnej wersji. Nie jest to żadna okrojona, anormalny, pełnowartościowy Windows. Dodatkowo zainstalowano w nim pełen pakiet oprogramowania Microsoft Office Home and Student Edition. Obecność tych aplikacji pozwala na szybkie i bezkonfliktowe edytowanie plików Worda, Excela, czy PowerPointa. W tej chwili nie jestem w stanie ocenić wydajności systemu operacyjnego. Na to przyjdzie czas po pełnym teście.

Acer Switch 10

Cena

Tablet Acer Switch 10 będzie kosztował 1699 zł. Na tyle firma Acer ustaliła cenę detaliczną. Wydaje mi się, że w tej cenie jest to całkiem rozsądne urządzenie. Za 1699 zł dostajemy sprzęt z pełnym Windowsem, który pełni rolę laptopa oraz tabletu. Można powiedzieć, że w ten sposób upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Sprzedaż rozpocznie się na początku czerwca.

Acer idź tą drogą

Mi się wydaje, że w końcu firma Acer obrała prawidłową politykę. Zamierza produkować solidne urządzenia w przystępnej cenie. Do tej pory produkty Acer były tanie, ale ich wykonanie i niezawodność pozostawiała wiele do życzenia. Mnie jednak podczas 2-dniowgo spotkania przekonali, że zamierzają teraz produkować naprawdę dobre smartfony, tablety, laptopy i inne. Przedstawiciele Acera zapewnili, że teraz firma skupi się bardziej na designie swoich urządzeń… Wszystko jednak oceni czas, ale ja jestem dobrej myśli…

Acer Switch 10

Obraz 1 z 16

Tablet internetowy Acer Switch 10 z dołączaną stacją dokującą i systemem operacyjnym Windows 8.1.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz