0

Recenzja uchwytu samochodowego ART AX-01 dla tabletów

ART AX-01Przez kilkanaście tygodni miałem okazję testować uchwyt samochodowy ART AX-01, który jest przeznaczony dla tabletów i urządzeń mobilnych o przekątnej od 7 do 10 cali. Dodatkowo gadżet można zamontować na nagłówek przedniego fotela. Jak to wszystko sprawuje się w praktyce?

Uchwyt samochodowy ART AX-01 jest sprzedawany w stosunkowo dużym opakowaniu, ale w sumie sam gadżet do najmniejszych nie należy. W zestawie są trzy elementy – uchwyt na szybę, drugi uchwyt na fotel oraz mechanizm do zamontowania urządzenia. I to w sumie tylko i aż tyle, ponieważ nic więcej nie jest nam potrzebne.

ART AX-01

Uchwyt na szybę

Przez pierwsze tygodnie testowałem głównie uchwyt przeznaczony na szybę, w sumie na przednią, bo na innych się tego nie stosuje. Akcesorium pozwala na zamontowanie w nim urządzenia o przekątnej ekranu od 7 do 10 cali. Jednak z tabletem 10″ nie jest już tak kolorowo. Chociaż uchwyt mocno trzyma tablet, to jednak bałem się z nim jeździć na polskich drogach powiatowych, gdzie jest pełno dróg. Po prostu bałem się, że wypadnie i mi uszkodzi ekran. Jednak na autostradzie, czy na drodze ekspresowej nie był z tym żadnych problemów. Jeśli nie wykonany dodatkowego ruchu ręki, to tablet, myTab 10, nie powinien wypaść z uchwytu.

ART AX-01

Głównym towarzyszem mojej podróży i uchwytu ART AX-01 były tablety Colorovo CityTab Lite 7″ 2.1 oraz Overmax Solution 7 III, które doskonale pasowały do produktu firmy ART. Przez kilkanaście tygodnie użytkowałem najpierw jeden, potem drugi sprzęt i żądne urządzenie nie wypadło z uchwytu. Gdy mocno zaciśniemy szyny, a następnie zatrzaśniemy, to naprawdę konstrukcja jest solidna i pewna.

ART AX-01

Co ciekawe uchwyt można obrócić o 360 stopni, co widać na zaprezentowanym wideo oraz na zdjęciach. I muszę przyznać, że podczas obrotu w żaden sposób nie trzymałem tabletu, ani go specjalnie nie asekurowałem. I jaki wynik? Nie wypadł, co też potwierdza solidny chwyt.

ART AX-01

Uchwyt na nagłówek/fotel

Początkowo z niego w ogóle nie korzystałem, ponieważ nie zwróciłem na niego większej uwagi. Dopiero później zajrzałem do pudełka, zobaczyłem i zastanawiałem się jak to można zamontować na nagłówek. I w praktyce jest to banalnie proste. Wystarczy rozsunąć uchwyty, aby dopasować do rozmiaru nagłówka, a następnie zacisnąć z każdej strony. Mocowanie jest stabilne i podobnie, jak z tabletem 7″ nie bałem się w ogóle go tam trzymać. Uchwyt można odwrócić o 360 stopni wraz z tabletem bez narażenia go na uszkodzenie.

ART AX-01

Nie tylko nawigacja

Ogólnie uchwyt ART AX-01 początkowo myślałem, że przyda mi się tylko i wyłącznie podczas testowania aplikacji nawigacyjnych na tabletach. Jednak stał się nieodzownym elementem wyposażenia mojego samochodu. Przydaje się podczas podróży autem, ponieważ w wolnej chwili można odpalić film.

PODSUMOWANIE

uchwyt samochodowy ART AX-01 jest akcesorium bardzo tanim, ponieważ kosztuje około 40 zł, a może się naprawdę przydać w codziennym użytkowaniu. Doskonale nadaje się na długie wyjazdy, gdzie nie musimy odpalać tylko nawigacji, ale także filmy. W ten sposób nie tylko my, ale również nasi pasażerowie mogą milej spędzić czas podczas podróży. Ja zdecydowanie polecam ART AX-01, ponieważ w tej cenie możemy nie znaleźć lepszego uchwytu.

ART AX-01

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz