3

Colorovo CityTab 10.1 Supreme. Pierwsze spotkanie z biznesowym tabletem [galeria i wideo]

Colorovo CityTab 10.1 SupremeOd kilku dni mam okazję testować tablet internetowy Colorovo CityTab 10.1 Supreme, który pracuje pod kontrolą Intel, ma Windowsa 8.1, a także dołączaną klawiaturę, która pełni funkcję również stacji dokującej. Jakie mam wrażenia po tych kilku dniach? Myślę, że producent idzie w dobrym kierunku, ale jest małe ale…

Tablet internetowy nie należy do najmniejszych urządzeń, więc i samo opakowanie nie jest małe. A co w nim otrzymamy? a w testowym egzemplarzu otrzymałem tablet, klawiaturę, ładowarkę sieciową oraz przejściówkę USB. W sumie jak jest już klawiatura, która pełni rolę etui, to nie jest mi już do szczęścia nic potrzebne.

Ekran i słońce? No problem!

Pierwsze co wziąłem do ręki to sam tablet internetowy. Na przodzie widnieje ekran wykonany w technologii IPS o przekątnej 10,1 cali i rozdzielczości 1280×800 pikseli. Pierwsze wrażenia dotyczące jakość odwzorowanych kolorów nie są złe. Nie ma żadnego szału kolorów, które by biły po oczach, ale w biznesowych rozwiązaniach nie o to chodzi. A o co? A oto, aby praca na tablecie była możliwa w każdych warunkach, np. na dworze, przy dużych promieniach słonecznych. I Colorovo CityTab 10.1 Supreme, a dokładniej wyświetlacz spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Wszystko jest czytelne, za co duży plus dla producenta. Z Supreme możemy usiąść na ławce w parku i sprawdzić pocztę.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Interfejs

Urządzenie Colorovo CityTab 10.1 Supreme charakteryzuje się platformą mobilną Windows 8.1. Jest to pełnowartościowy system, który instalowany jest w laptopach. Windows 8.1 przez pierwsze dni nie sprawia mi żadnych kłopotów – nie wiesza się. Miłym dodatkiem jest pakiet biurowy Office. Do tej pory kilkakrotnie uruchamiałem pliki Office i na razie nie ma większych komplikacji, ale na ocenę przyjdzie jeszcze czas.

Stacja dokująca

Tablet CityTab 10.1 Supreme sprzedawany jest wraz z klawiaturą, która pełni rolę stacji dokującej. Klawisze są odpowiedniej wielkości i mają wyczuwalny skok działania, przez co szybkie redagowanie tekstu nie stanowi problemu. Po przesiadce z laptopa nie miałem żadnego dyskomfortu. Co ważne, za każdym razem po uruchomieniu klawiatura od razu była gotowa do pracy. Nie musiałem resetować tabletu, co w niektórych modelach mi się zdarzało, np. w Lumii 2520.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

W jaki sposób mocowany jest ekran z klawiaturą? Za pomocą magnesu, które od razu się stykają przy zbliżeniu. W ten sposób nie musimy nawet samemu za bardzo celować, bo styki same się „zejdą”. Mocowanie jest bardzo mocne, ponieważ za żadne skarby wyświetlacz nie chciał odpaść od klawiatury, nawet przy mocnych machnięciem. Taka sytuacja zdarzała się w przypadku Acer Switch 10. Za tą konstrukcję należy się olbrzymi plus! Stacja dokująca pełni rolę także etui ochronnego, które zabezpiecza sprzęt przed uszkodzeniami podczas transportu.

Przeglądanie stron

Oczywiście tablet w głównej mierze służy do przeglądania stron internetowych, a do tego pomocny jest wbudowany moduł WiFi, który działa bardzo pewnie. Jest mocny, stabilny i nie przerywa połączenia. Przegląarka Internet Explorer pozwala na jednoczesną pracę na kilku kartach. Bardzo fajnie, że w jednej można uruchomić muzykę z YouTube, a na drugiej czytać normalnie wiadomości. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to nie jest źle. Jka na tablet internetowy, to muzyka jest przyjemnej dla ucha jakości. Po podłączeniu słuchawek Unitra SD-20 dźwięk był jeszcze lepszy. Supreme sprawdzi się również jako zewnętrzne źródło muzyki.

Colorovo CityTab 10.1 Supreme na zdjęciach

Colorovo CityTab 10.1 Supreme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz