0

Samsung Galaxy Tab S 8.4 i 10.5. Relacja z premiery. Pierwsze wrażenia z użytkowania

Premiera Samsung Galaxy Tab SKilkanaście godzin temu w warszawskim Multikinie odbyła się premiera multimedialnych tabletów internetowych Samsung Galaxy Tab S, a ja miałem to szczęscie, że mogłem się tam wybrać. Związku z tym mam dla Was kilka ciekawych informacji, a teraz zdjęcia i materiały wideo.

Aktualizacja – dodane wideo

Na początku spotkania przedstawiciele Samsunga na czele z Rafałem Brzózka opowiedzieli o samych urządzeniach i odpowiedzieli na pytania zebranych osób. Dzięki obecności na konferencji dowiedziałem się kilku ciekawych informacji, które mogą Was zainteresować.

Dlaczego tablety Galaxy Tab S mają „S” w nazwie? Otóż dla producenta ma to wymiar symboliczny, bo smartfon Samsung Galaxy S pozwolił firmie wejść na rynek premium. I podobne nadzieje wiązane są właśnie z tymi tabletami. Czy to się uda? Jest na to szansa, ponieważ ceny nie będą odstraszać. Za tablet Samsung Galaxy Tab S 8.4 z WiFi będzie trzeba zapłacić 1599 zł, z LTE – 1999 zł. Większy Galaxy Tab S 10.5 kosztuje już 1899 zł z samym WiFi, a za 2299 zł otrzymamy wersję z LTE. Oferta przedsprzedażowa trwa od jutra do 19 lipca 2014. Ceny są takie same, ale każda osoba, która zdecyduje się już teraz na zakup otrzyma go 18 lipca, a dodatkowo z paczce znajdzie słuchawki Live oraz dostęp do usługi Deezer.

Samsung Galaxy Tab S 8.4 i 10.5

Sporo również będzie się działo w Samusng Brand Store. Od jutra w punktach Samusng Brand Store będą wystawione najnowsze tablety internetowe Galaxy Tab S 8.4 i 10.5. Każdy będzie mógł przyjść, zobaczyć, dotknąć i sprawdzić na włąsne oczy jak działa i jak prezentuje się wyświetlacz. Ponadto przedstawiciele Samsunga poinformowali, że nie boją się porównań z konkurencją i produkty innych firm będą również w Samsung Brand Store dla porównania.

Premiera Samsung Galaxy Tab S

W urządzeniu można zdefiniować do 8 różnych trybów, w tym dla dziecka. Możemy w nim zdefiniować, co nasza pociecha będzie widzieć i z czego może korzystać. Ponadto w ustawieniach można zdefiniować kiedy tablet sam ma się wyłączyć, aby dziecko nie korzystało z tabletu więcej niż my na to pozwalamy. Przedstawiciele Samsunga zapewniają, że wraz z rozpoczęciem sprzedaży, w oprogramowaniu będzie zainstalowanych sporo darmowych treści, m.in. dostęp do najpopularniejszych magazynów wydawanych przez polskie wydawnictwa. Wszystkie topowe media w Polsce mają być dostępne w Samsung Galaxy Tab S, ale nie wiadomo na jak długo, bo negocjacje jeszcze trwają.

Samsung Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5

Miałem w ręku

Po części prezentacyjnej miałem okazję sam wziąć tablety Samsung Galaxy Tab S 8.4 i 10.5 do ręki i sprawdzić, czy faktycznie są takie dobre jak je zachwalają. I według mnie jest naprawdę nieźle. Pod względem wykonania i konstrukcji nie mam żadnych zastrzeżeń. Urządzenia są lekkie, smukłe i pewnie leżą w dłoniach. Już dawno nie widziałem tak dobrych tabletów od Samsunga. Jeśli dołożyć do tego świetny wyświetlacz , który został wykonany w technologii Super AMOLED, to jest materiał na hit. Ekran naprawdę charakteryzuje się jasnymi i żywmy kolorami. Według mnie są po prostu idealne. Nie wiem, czy dla ludzkiego oka jest jeszcze coś lepszego zauważalnego. Kontrast i kąty widzenia to spore zalety tego rozwiązania.

Tabletami miałem okazję się pobawić chwilę, więc nie wiem jak z optymalizacją, ale zapowiada się nieźle.
Samsung przygotował również bardzo ciekawe akcesoria w postaci etui, które się wpina. Co ważne – tablet mocno się trzyma pokrowca. Nie ma mowy, aby wypadł przy podnoszeniu. Na więcej wniosków przyjdzie czas w recenzji.

Samsung Galaxy Tab S 8.4. Galeria zdjęć

Samsung Galaxy Tab S 8.4

Samsung Galaxy Tab S 8.4. Wideo

Samsung Galaxy Tab S 10.5. Galeria zdjęć

Samsung Galaxy Tab S 10.5

Samsung Galaxy Tab S 10.5. Wideo

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz