0

Jakie funkcje smartwachów doceni użytkownik urządzeń mobilnych?

sonySmartwatche są odpowiedzią na oczekiwania użytkowników urządzeń mobilnych, dla których ciągła kontrola stanu swojego smartfona, tabletu czy phabletu stała się problematyczna. Wygodna obsługa smartfonów z coraz większymi wyświetlaczami stoi pod znakiem zapytania, zwłaszcza gdy nie ma na to czasu ani miejsca. Smartwatche mają za zadanie wypełnić tę lukę, przypominając o tym, że małe jest znowu piękne.

Smartwatch: na które funkcjonalności warto zwrócić uwagę?
Podstawową cechą smartwatchów jest umiejętność przeniesienia niektórych funkcjonalności smartfonów na nadgarstek: dzięki tej adaptacji użytkownik inteligentnego zegarka ma wolne ręce, nie musi co chwilę wyjmować i chować urządzenia w celu sprawdzenia paska powiadomień o SMS, poczcie czy zmianie statusu na portalu społecznościowym. Oto funkcjonalności smartwatchów, na które warto zwrócić uwagę (różnice w poszczególnych modelach):
– sterowanie połączeniami – odrzucenie lub rozmowa z poziomu zegarka: przez głośnik lub zestaw słuchawkowy,
– odtwarzacz muzyki,
– funkcje treningowe – zegarek może pełnić rolę np. pulsometra, stopera,
– zdjęcia, wideo – jak wiadomo, przy tak małym urządzeniu jest to raczej ciekawostka niż przydatna cecha (np. Samsung Gear 2 umożliwia kręcenie filmów przez 15 sekund),
– sterowanie urządzeniami stowarzyszonymi, jak np. telewizor,
– odbieranie SMS-ów, poczty, powiadomień na Facebooku.

Do zegarka można dokupywać aplikacje, które wzbogacają jego wartościowość: np. grę w kółko i krzyżyk, programik do nagrywania notatek głosowych itd. Warto podkreślić, że smartwatch jest urządzeniem stworzonym do działania w kooperacji – sens posiadania zegarka może się zatrzeć, jeżeli będzie on wykorzystywany jedynie w okrojonym zakresie swoich możliwości. Co ciekawe, sprzęt ten nie musi być drogi: przykładowo, decydując się na ofertę Plusa zestaw Sony Xperia L i Sony SmartWatch 2 można mieć już za 64,99 zł miesięcznie.

Jak wykorzystać inteligentny zegarek?
Smartwatch może być ciekawym gadżetem np. dla kierowcy, który w trakcie jazdy nie ma możliwości obsługi telefonu. Zalety inteligentnych zegarków powinni docenić także sportowcy, np. biegacze i rowerzyści. W domowym zaciszu smartwatch może przydać się jako lżejszy odpowiednik ciężkiego tabletu lub smartfona, stanowiąc ciekawą alternatywę dla posiadanego odtwarzacza mp3 lub chociażby zwykłego budzika. Co przyniesie przyszłość? Samsung właśnie oddał na ręce testerów coś, co nosi kryptonim Gear Solo – (http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-gear-2-solo-smartwatch-karta-sim-slot.html) prawdopodobnie będzie to następca smartwatchów znanych obecnie, którego nazwa wskazuje, że urządzenie będzie umożliwiało prowadzenie rozmów bez konieczności integracji z tabletem czy smartfonem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz